Trwa ładowanie...

Nowy bilet pojazdowy

Bilet jednorazowy pojazdowy jest nowym rodzajem biletu sprzedawanego w automatach biletowych, zamontowanych w pojazdach komunikacji miejskiej w Warszawie.

Share
Nowy bilet pojazdowy
d2attig

Bilety jednorazowe pojazdowe można kupić w automatach biletowych,które są zamontowane
w warszawskich autobusach MZA. Płatność realizowana jest tylko przy pomocy karty płatniczej.

Tego biletu nie trzeba nawet kasować. Jego cena jest identyczna z biletem kupowanym w kiosku i kasowanym w pojeździe. **

Nowy bilet uprawnia do jednego przejazdu tylko i wyłącznie pojazdem, w którym został kupiony. Bilet jest ważny od momentu zakupu do końca kursu, podczas którego został zakupiony, jednak nie dłużej niż 120 minut od momentu zakupu. W trakcie drukowania biletu na wyświetlaczu biletomatu pojawia się komunikat „Bilet skasowany”, w językach polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

d2attig

Prócz sprzedaży biletów pojazdowych, nowe biletomaty zostały wyposażone w dodatkową funkcję - umożliwiają zakodowanie biletu kupionego przez Internet. Dotychczas bilety ZTM nabyte przez Internet można było zakodować w 43 punktach, zlokalizowanych przede wszystkim na stacjach metra. Teraz można to zrobić także w autobusach wyposażonych w nowe biletomaty.

Pierwsze 82 biletomaty możemy już spotkać w warszawskich autobusach. Kolejnych 500 pojawi się do końca tego roku. We wszystkich pojazdach MZA zostaną zamontowane do końca 2014 roku.

ZTM oznaczył piktogramami autobusy, w których można kupić bilety pojazdowe. Przy drugich drzwiach zostały umieszczone naklejki informujące o biletomacie oraz sposobie płatności za bilet. Z myślą o cudzoziemcach, piktogram przygotowano w wersji dwujęzycznej – polskiej i angielskiej.

d2attig

Podziel się opinią

Share
d2attig
d2attig