Trwa ładowanie...

Nowy kierunek dla LOT-u. W poniedziałek wyruszy pierwszy dreamliner do Seulu

17 października PLL LOT uruchomi pierwsze połączenie do stolicy Korei Południowej.

Nowy kierunek dla LOT-u. W poniedziałek wyruszy pierwszy dreamliner do Seulu
d12mep0
d12mep0

Polskie Linie Lotnicze LOT w poniedziałek 17 października uruchomią pierwsze połączenie do Seulu. - Stolica Korei Południowej to jeden z najważniejszych i najszybciej rozwijających się ośrodków biznesowych w Azji - podkreślił prezes LOT Rafał Milczarski.

Dreamliner z pasażerami na pokładzie wystartuje z Lotniska Chopina w poniedziałek po południu. Inauguracyjnym rejsem z wizytą do Korei Płd. ma udać się m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski, który spotka się z przedstawicielami władz Republiki Korei. Wraz z nim do Seulu mają polecieć m.in. wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński oraz wiceminister skarbu Mikołaj Wild, który w MSP nadzoruje PLL LOT. W trakcie wizyty zaplanowano szereg spotkań, w tym udział w Forum Gospodarczym. Do Korei Południowej poleci także grupa przedstawicieli przedsiębiorców - m.in. sektora ITI, branży kosmetycznej, chemicznej, przemysłu spożywczego, technologii odnawialnych. Oprócz udziału w forum, zaplanowano dla nich także spotkania B2B z firmami koreańskimi.

Podczas wizyty Witold Waszczykowski przeprowadzi konsultacje z premierem Republiki Korei, I wiceministrem spraw zagranicznych oraz ministrem zjednoczenia. Oprócz rozmów z udziałem przedsiębiorców polskich i koreańskich, szef resortu SZ spotka się również z przedstawicielami Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych, w której pracach Polska uczestniczy (obok Szwajcarii i Szwecji)
od 1953 r. Planowane jest też podpisanie Planu Działania na lata 2017-2020 – czyli mapę drogową określającą harmonogram dalszych wspólnych działań.

d12mep0

Koreańska inwestycja

Rejsy między Warszawą a Seulem będą w poniedziałki, środy i soboty. Samolot z Lotniska Chopina do portu lotniczego Seul-Incheon będzie leciał nieco ponad 10 godzin. Połączenia te będą wykonywały Boeingi 787 Dreamliner, a w menu znajdą się zarówno polskie, jak i koreańskie specjały. Pasażerowie będą mogli obejrzeć koreańskie filmy, a cały system rozrywki pokładowej będzie dostępny również w koreańskiej wersji językowej. Wśród personelu pokładowego znajdzie się osoba mówiąca po koreańsku.

Na pokładzie dreamlinera LOT-u pasażerowie będą mieli do dyspozycji trzy klasy podróży – LOT business class z fotelami rozkładającymi się do pozycji płaskiego łóżka, LOT premium class z fotelami wyposażonymi w podnóżki oraz LOT economy class z fotelami, w których zamontowane są ekrany rozrywki pokładowej i gniazdka USB.

- Seul to dla LOT trzecie połączenie do Azji i szósty kierunek dalekiego zasięgu - zaznaczył Milczarski. - Stolica Korei Południowej to jeden z najważniejszych i najszybciej rozwijających się ośrodków biznesowych w Azji oraz kolebka wielu gigantycznych, znanych na całym świecie koncernów, które od wielu lat chętnie inwestują w Polsce. Jest to więc dla nas naturalny kierunek, za którym jednoznacznie przemawiają dane ekonomiczne - przekonywał szef LOT.

Jak dodał, z danych wynika, iż Polska dla Korei Południowej jest głównym rynkiem inwestycyjnym z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i piątym w całej Europie. Dla Polski Korea Południowa jest natomiast drugim partnerem gospodarczym w Azji pod względem wymiany handlowej. Importowana i eksportowana jest głównie elektronika i sprzęt multimedialny.

d12mep0

- Koreańskie firmy zainwestowały w Polsce ponad 1,7 mld dol., a w całej Europie Środkowo-Wschodniej wielokrotnie więcej. Jednym z atutów bezpośredniego połączenia Warszawy ze stolicą Korei Płd. jest maksymalnie krótki czas podróży nie tylko z Polski, ale także z innych krajów tego regionu - powiedział Milczarski.

W jego ocenie uruchomienie bezpośrednich rejsów wyzwala potencjał w sektorze turystycznym. Rocznie na trasie Polska - Korea Południowa podróżuje około 30 tysięcy osób, a z całej Europy Środkowo-Wschodniej - ponad 350 tysięcy. Prognozy mówią o co najmniej 8-proc. wzroście w kolejnym roku.

- Liczymy, że również mieszkańcy Korei, którzy nie znają jeszcze dobrze Polski, dzięki naszej ofercie zdecydują się nas odwiedzić i poznać - powiedział Milczarski.

Seul to drugie, po Tokio, nowe połączenie dalekiego zasięgu, które w tym roku uruchomi LOT. Jednym z elementów strategii firmy do 2020 r. jest rozwój połączeń do Ameryki Północnej i Azji.

d12mep0

Udziałowcami PLL LOT są Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji).

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz cargo. Lotnisko jest głównym portem dla PLL LOT. W ubiegłym roku z lotniska skorzystało ponad 11,2 mln pasażerów. W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku w porcie obsłużonych zostało 9,678 mln osób.

d12mep0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12mep0