Trwa ładowanie...

Nowy, luksusowy budynek przy pl. Trzech Krzyży!

Powstanie tu namiastka nowojorskiej Piątej Alei - zapowiada inwestor, firma Kulczyk Silverstein Properties

Nowy, luksusowy budynek przy pl. Trzech Krzyży!
d3dl986
d3dl986

Firma znanego polskiego biznesmena Jana Kulczyka kupiła budynek w marcu br. za 50 mln euro. Jest to duży biurowiec o nazwie Holland Park, zajmujący prawie całą wschodnią pierzeję placu Trzech Krzyży . Inwestor zamierza stworzyć tu namiastkę nowojorskiej Piątej Alei. Przy okazji zmieni jego nazwę na Ethos.

Za kilkanaście miesięcy Ethos ma być najbardziej prestiżowym i rozpoznawalnych adresem łączącym biznes i handel

Wnętrza biurowca zostaną całkowicie odnowione. Z tyłu, od strony skarpy, powstanie nowe pięciokondygnacyjne skrzydło. W ten sposób powierzchnia biurowa powiększy się o 3 tysiące mkw.

d3dl986

Zmieni się także elewacja budynku od strony pl. Trzech Krzyży. Zaplanowano już zabudowę podcieni budynku. W ten sposób powierzchnia handlowa prawie podwoi się z dzisiejszych 1,4 do 2,5 tys. mkw. Tutaj pojawią się nowe luksusowe butiki zamknięte olbrzymimi przeszklonymi witrynami, wysokimi na 8 metrów. Zabudowa podcieni pozwoli na urządzenie wewnątrz sklepów antresol.

Spółka najbogatszego Polaka Jana Kulczyka i amerykańskiego potentata budowlanego Larry’ego Silversteina spodziewa się uzyskać pozwolenie na budowę na początku 2014 roku. Razem z biurami architektonicznymi Chapman Taylor i Maas Projekt kończą właśnie szczegóły projektu.

Według planów inwestora modernizacja ma się zakończyć przed końcem 2015 r. Budynek zmieni nazwę na Ethos. Ma być najbardziej prestiżowym i rozpoznawalnym adresem łączącym biznes i handel.

d3dl986
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dl986