Trwa ładowanie...
d2e3h5t
zieleń

Nowy pełnomocnik w stolicy. Prezydent powołała "miejskiego ogrodnika"

Małgorzata Morończyk obiecuje konsultacje z mieszkańcami
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy pełnomocnik w stolicy. Prezydent powołała "miejskiego ogrodnika"
d2e3h5t

Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała nowego pełnomocnika. Stanowisko "miejskiego ogrodnika" objęła dr Małgorzata Morończyk. Do jej zadań należeć będzie "koordynacja działań wszystkich zarządców miejskiej zieleni, właściwa konserwacja terenów zielonych oraz wsłuchiwanie się w głos mieszkańców podczas konsultacji społecznych".

*Pełnomocnik prezydent m.st. Warszawy ds. zieleni- bo tak oficjalnie nazywa się to stanowisko - obiecała rozmowy z mieszkańcami. Od warszawiaków w dużej mierze będzie zależał przyszły kształt gospodarowania zielenią w stolicy. Priorytetem moich działań będzie koordynacja kształtowania zieleni miejskiej w przestrzeni publicznej.* Szczególną uwagę będą zwracać na stołeczne ulice, które są wizytówką całego miasta. Z podobną troską będę również prowadząc konsultacje społeczne wśród mieszkańców. Wiem, że ludzie przywiązują się do zieleni, dlatego chciałabym, aby ich emocje związane z tym tematem były wyłącznie pozytywne – mówi Małgorzata Morończyk.**

Zobacz także: 106 choinek przy Trakcie Królewskim

d2e3h5t

Chciałabym również, aby warszawska zieleń została doceniona, a także dobrze wyceniona. Podobnie jak uliczne chodniki i latarnie mają swoją wartość, jako majątek trwały miasta, podobnie i stołeczna infrastruktura zielona powinna być odpowiednio konserwowana. Znając wartość zieleni która towarzyszy nam na co dzień w postaci drzew i krzewów, łatwiej o decyzje związane z dbaniem o jej dobry stan – dodaje miejski ogrodnik.

Małgorzata Morończyk jest absolwentką kierunku Architektura Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu uzyskała także tytuł doktora. Jest pracownikiem Instytuty Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa oraz nauczycielem akademickim. W swojej pracy zawodowej i naukowej od lat zajmuje się zielenią miejską ze szczególnym uwzględnieniem drzew podlegających silnemu działaniu czynników stresowych, w tym drzew przyulicznych. Od 2010 r. jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego.

Zobacz także: Gronkiewicz-Waltz zaprzysiężona na prezydenta

d2e3h5t

Podziel się opinią

Share
d2e3h5t
d2e3h5t