Trwa ładowanie...
skm
Luiza Poreda
22-02-2013 13:05

Nowy pociąg 35WE dla SKM już w Warszawie

Łącznie w warszawskiej SKM będzie jeździć 9 tego typu pojazdów

Nowy pociąg 35WE dla SKM już w Warszawie
d3oau4f
d3oau4f

Pod koniec grudnia zarząd SKM skorzystał z opcji dotyczącej zwiększenia zakresu podpisanej wcześniej umowy z nowosądeckim producentem taboru i Millennium Leasing na dostawę w formie leasingu elektrycznych pojazdów trakcyjnych 35WE o 50 proc. - czytamy na portalu www.rynek-kolejowy.pl .

Wartość zamówienia (razem z 3-letnim okresem utrzymania) to 81,7 mln zł netto. Łącznie w warszawskiej SKM będzie jeździć 9 tego typu pojazdów. SKM Warszawa właśnie prowadzi odbiór techniczny pierwszego z nich.

Kolejny pociąg mają dotrzeć do Warszawy do końca kwietnia, a ostatni - do końca lipca. - Po odbiorach musimy jeszcze wystąpić do Urzędu Transportu Kolejowego o zatwierdzenie numerów pojazdu. Dopiero wtedy zacznie on jeździć z pasażerami - mówi rzeczniczka SKM Magdalena Lerczak. Pasażerowie pojadą nowym pociągiem najpóźniej w marcu.

d3oau4f

Bazą dla konstrukcji 35WE jest pociąg 19WE jeżdżący w barwach warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej od kilku lat. 35WE jest dłuższy o dwa dodatkowe człony i ma zróżnicowaną wysokość podłogi - jest ona obniżona w wejściach do pojazdu. Całkowita długość 35WE to 111 metrów - jest to najdłuższy zespół trakcyjny w Polsce. Pociąg mieści aż 922 pasażerów (218 miejsc siedzących).

d3oau4f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oau4f