Trwa ładowanie...
autobusy
+1
Luiza Poreda
03-12-2012 11:38

Nowy rozkład linii autobusowej Z20

Od 3 grudnia Z20 kursuje według nowego rozkładu jazdy. Wprowadzone zmiany usprawniły przesiadki do tramwajów oraz pomiędzy liniami Z20 i 120

Nowy rozkład linii autobusowej Z20
d13lqpq
d13lqpq

Pasażerowie linii Z20 - dzięki temu, że autobusy podjeżdżają na przystanek ŻERAŃ FSO 01 zlokalizowany za wiaduktem Trasy Toruńskiej w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku tramwajowego - nie muszą korzystać z przejścia podziemnego i mogą szybciej przesiąść się do tramwajów. Takie rozwiązanie obowiązuje w dni powszednie, w godzinach 6.00-9.00. Po zakończeniu odbudowy pętli tramwajowej na Żeraniu przystanki tramwajowe znajdą się bliżej pętli autobusowej, co usprawni i przyspieszy przesiadki również w pozostałych porach dnia.

Z pętli ŻERAŃ FSO można szybko dojechać bezpośrednio do centrum Warszawy (do Trasy W-Z i na ul. Marszałkowską) tramwajami linii 18 i 20. Czas podróży, np. z przystanku KONWALIOWA do placu Bankowego - z przesiadką do tramwaju na Żeraniu - jest zbliżony do czasu przejazdu z wykorzystaniem metra i przesiadką na stacji MARYMONT. Jednak podróż tramwajem, z uwagi na mniejszą liczbę pasażerów, zapewnia znacznie większy komfort.

Linią Z20 można dojechać również do przystanku kolejowego WARSZAWA ŻERAŃ, a stamtąd szybko dotrzeć do centrum pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich. Na stacji Dworzec Gdański można się przesiąść do metra. ZTM podjął już starania o przybliżenie przystanków autobusowych znajdujących się w ciągu ul. Płochocińskiej do wyjść na peron przystanku kolejowego, co usprawni pasażerom linii Z20 przesiadkę do kolei.

d13lqpq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13lqpq