Trwa ładowanie...

Nowy rozkład PKP. Więcej pociągów z Warszawy, nowe przystanki Pendolino

Z Warszawy do Gdańska pojedziemy 2 godz. 39 minut

Nowy rozkład PKP. Więcej pociągów z Warszawy, nowe przystanki Pendolino
d2chnvg
d2chnvg

Pociągów będzie więcej i będą jeździć szybciej, a przesiadki będą wygodniejsze - tak kolejarze opowiadają o nowym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać w połowie grudnia. Według zapowiedzi, pociągi z Warszawy do Krakowa będą jeździć co godzinę.

Prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz poinformował, że od grudnia liczba pociągów w rozkładzie zwiększy się z 302 do 365. Przykładowo na trasach z Warszawy do Krakowa będą kursowały 23 pary pociągów, 21 par do Trójmiasta, 6 par do Kielc i tyle samo do Rzeszowa.

Na nowe trasy wyjedzie także Pendolino . - Od grudnia Pendolino pojedzie do Rzeszowa, Bielska Białej i Gliwic. Dzięki temu zyskamy nowy rynek obejmujący 1,7 mln potencjalnych klientów. Łącznie, w zasięgu pociągów Pendolino będzie 6,3 mln osób - wyjaśnia Leonkiewicz. i dodaje, że spółka jest przygotowana do uruchomienia zapowiadanych przez nas połączeń Pendolino do Kołobrzegu i Jeleniej Góry. Potrzebuje jednak do tego zgody Unii Europejskiej.

Od grudnia pociągi mają tez jeździć szybciej. Z Warszawy do Gdańska pojedziemy 2 godz. 39 min (szybciej o 19 minut niż obecnie), do Krakowa - 2 godz. 19 min (9 min krócej), do Wrocławia 3 godz. 36 min (5 min krócej), a do Katowic 2 godz. 24 min (krócej o 5 min). - Największe skrócenie czasu podróży udało się nam uzyskać na trasie z Warszawy do Trójmiasta. To jest czas, który ostatecznie położy kres naszej konkurencji, a przynajmniej bardzo jej przeszkodzi - mówi Leonkiewicz. Wśród innych tras, na których skróci się czas podróży, znalazły się m.in. relacje ze stolicy do Żyrardowa (o 10 minut) i Małkini (15 minut).

Od grudnia pasażerów czeka nowość - regularne zasady kursowania pociągów. Dotąd kolejarze mówili, że pociągi nie mogą kursować cyklicznie, bo tego nie da się zrobić. Okazuje się jednak, że to możliwe. - Chcieliśmy, żeby pasażer nie musiał sprawdzać rozkładu, tylko idąc na dworzec wiedział, o której może się spodziewać pociągu – wyjaśnia prezes PKP Intercity.

d2chnvg

I tak, co godzinę pojadą pociągi z Warszawy do Krakowa i Trójmiasta oraz z Wrocławia do Poznania. Co dwie godziny kursować będą pociągi z Warszawy do Wrocławia i Katowic, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi, Białegostoku. Co cztery godziny do Kielc i Olsztyna.

d2chnvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2chnvg