Trwa ładowanie...

Nowy rozkład SKM!

Rusza już 9 grudnia. Sprawdźcie co się zmieni!

Nowy rozkład SKM!
d21m6rj

Od niedzieli, 9 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej. Główne zmiany to cykliczne kursy na Służewiec i do Lotniska Chopina, poprawa trasy S3 oraz dłuższe pociągi z Pruszkowa.

Pomiędzy Warszawą Zachodnią i Lotniskiem Chopina, poza nielicznymi wyjątkami, pociągi będą kursować co 15 minut. W obecnym rozkładzie jazdy odstępy między odjazdami kolejnych pociągów są nierówne, ponieważ godziny odjazdów pociągów lotniskowych musiały zostać "wpasowane" w przerwy czasowe między pociągami kursującymi na linii średnicowej i radomskiej. W czasie prac nad nowym rozkładem jazdy, pociągi "lotniskowe" zostały potraktowane w sposób priorytetowy. - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

W przypadku ujednolicenia trasy linii S3 pociągi będą, z wyjątkiem jednego, kursowały wyłącznie przez Dworzec Centralny (obecnie jest to linia S3C). "Zniknie" tym samym linia S3S kursująca przez Dworzec Śródmieście.

d21m6rj

Linia S1 Pruszków - Otwock.
Pociągi z Pruszkowa do Warszawy w godzinach porannego szczytu nadal będą wydłużone. Będą składać się z dwóch 4-wagonowych jednostek. Będą to nowoczesne pociągi typu 19WE. SKM ma zamówić trzy dodatkowe pociągi typu 35WE ("Impuls"), które pozwolą - w przyszłym roku - na wycofanie, kursujących na linii S1 wysłużonych i awaryjnych pociągów typu 14WE. Rozkład jazdy został także, w miarę możliwości technicznych, skoordynowany z pociągami Kolei Mazowieckich.

Linia S2 Sulejówek Miłosna - Warszawa Lotnisko Chopina.
Linia będzie kursowała regularnie co 30 minut, a jej rozkład zostanie skoordynowany z pozostałymi liniami "lotniskowymi" oraz z pociągami Kolei Mazowieckich w godzinach późnowieczornych.

Linia S3 Legionowo Piaski/Legionowo - Warszawa Lotnisko Chopina.
Pociągi będą kursowały regularnie co godzinę i to wyłącznie (z jednym wyjątkiem) przez Warszawę Centralną. Po południu do Legionowa Piaski zostanie wydłużone połączenie zapewniające możliwość powrotu z centrum Warszawy po godz. 16.00.

Linia S9 Wieliszew/Legionowo Piaski - Warszawa Zachodnia.
Rano zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg z Legionowa Piaski, poprawiający dojazd do Warszawy na godz. 8.00-8.30. Rozkład linii S9 zostanie dopasowany do rozkładu KM na wspólnym odcinku trasy.

d21m6rj

Na wspólnym odcinku trasy pociągi linii S9 i S3 będą kursowały w niewielkich odstępach czasowych po sobie, tak by pociągi linii S9 dowoziły pasażerów do Warszawy Gdańskiej w najbardziej atrakcyjnych porach i tak, by zapewniły powrót również w porach optymalnych.

d21m6rj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21m6rj