Trwa ładowanie...

Nowy sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach!

Start już 18 maja. Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

Nowy sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach!
dquiso9

Rusza 55. sezon z muzyką Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich . Miłośnicy muzyki słynnego, polskiego artysty będą spotykać się w niedziele, aby pod jego pomnikiem odpocząć przy fortepianowych dźwiękach.

Koncert inauguracyjny odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 maja 2014 r., o godzinie 12:00. Przy akompaniamencie Marka Drewnowskiego wystąpi znakomita sopranistaka, Izabela Kłosińska.

dquiso9

Niedzielne recitale odbywać się będą o godzinie 12:00 i 16:00 do końca września.

Koncerty chopinowskie są wizytówką Warszawy i jedną z najważniejszych imprez kulturalnych odbywających się w kraju. Każdy koncert gromadzi ponad 3 000 słuchaczy, co w sezonie daje w sumie ponad 120 tysięcy odbiorców. W ciągu ostatnich 50 lat wystąpili tu wszyscy najwybitniejsi pianiści, w tym Barbara Hesse-Bukowska, Krystian Zimerman, Dang Tai Son czy Rafał Blechacz. Impreza przyciąga nie tylko warszawiaków, ale i turystów, którzy traktują udział w koncertach jako obowiązkowy punkt programu podczas swojego pobytu w Warszawie.

Koncerty Chopinowskie , nazywane przez wielu letnim salonem muzycznym stolicy, są nierozerwalnie związane z historią i kulturalną tradycją miasta.

dquiso9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dquiso9