Trwa ładowanie...

Nowy specjalistyczny oddział w Szpitalu Czerniakowskim

Dotacja z budżetu m.st. Warszawy na pokrycie kosztów modernizacji tego Oddziału i jego pierwsze wyposażenie to ponad 4,4 mln zł

Share
Nowy specjalistyczny oddział w Szpitalu Czerniakowskim
d1c79zx

Wielofunkcyjne elektryczne łóżka do intensywnej terapii, centrala monitorującą z kardiomonitorami, respiratory i inna specjalistyczna aparatura - to wszystko w nowo powstałym Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii Szpitala Czerniakowskiego. Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii powstał z połączenia dwóch odrębnych jednostek organizacyjnych – OIOM-u i OIOK-u.

Dotacja z budżetu m.st. Warszawy na pokrycie kosztów modernizacji tego Oddziału i jego pierwsze wyposażenie to ponad 4,4 mln zł. Miasto inwestuje w szpital od kilku lat i przeznaczyło na placówkę w sumie ponad 46, 5 mln zł.

Po modernizacji Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii zajmuje powierzchnię ok. 360m2, zlokalizowany został w całości na I piętrze budynku D, także w pomieszczeniach zajmowanych dotychczas przez aptekę szpitalną. (Aptekę przeniesiono do zmodernizowanych pomieszczeń w piwnicy i na parterze budynku C (dawna kuchnia))
. W skład zmodernizowanego oddziału wchodzi sala łóżkowa dla ośmiu pacjentów oraz izolatka z 1 stanowiskiem.

W rezultacie inwestycji Szpital Czerniakowski stał się nowoczesną lecznicą z 9 oddziałami specjalistycznymi. Trzy z nich mają status oddziałów klinicznych. Rocznie leczy się tu ponad 10 tysięcy pacjentów. Placówka realizuje również świadczenia lecznictwa otwartego poprzez funkcjonowanie przychodni przyszpitalnej z 11 poradniami specjalistycznymi, gdzie rocznie udzielanych jest ponad 50 tysięcy porad.

d1c79zx

.............................................................................................................

Szpital Czerniakowski przy ul. Stępińskiej 19/25 rozpoczął swoją działalność w 1958 roku. Podmiot zapewnia mieszkańcom m.st. Warszawy, w szczególność zamieszkującym w dzielnicach Mokotów, Wilanów i Ursynów, fachową, pełnoprofilową pomoc medyczną w zakresie świadczeń szpitalnych, ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, rehabilitacji leczniczej.

Szpital dysponuje 277 łóżkami, prowadzi terapię w zakresie chorób wewnętrznych, neurologii, rehabilitacji, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowej ortopedycznej, okulistyki i otolaryngologii. Rocznie w ramach działalności szpitalnej przyjmuje ponad 10 tys. pacjentów.

W Szpitalu Czerniakowskim zatrudnionych jest 741 pracowników, w tym 522 osób stanowi personel medyczny: lekarze, pielęgniarki, położne, technicy medyczni. Szpital Czerniakowski od roku 2004 legitymuje się certyfikatem IS0 gwarantującym wysoki poziom zarządzania jakością.

d1c79zx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c79zx