Trwa ładowanie...
d3opgkz

Nowy szpital na Ursynowie za 180 mln. Budowa ruszy w przyszłym roku (WIZUALIZACJA)

Decyzją ratusza oburzona jest część radnych Białołęki. Oni również wnioskowali o budowę szpitala, ale na tę inwestycję miasto pieniędzy nie da.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy szpital na Ursynowie za 180 mln. Budowa ruszy w przyszłym roku (WIZUALIZACJA)
d3opgkz

Radni zadecydowali, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa nowego miejskiego szpitala na Ursynowie. Miasto na Szpital Północny przeznaczy w sumie 180 mln, jednak z powodu wielkości wydatku, budowa będzie etapowa. Na początek ratusz wyda na szpital 51 mln. Decyzją ratusza oburzona jest część radnych Białołęki. Oni również wnioskowali o budowę szpitala, ale na tę inwestycję miasto pieniędzy nie da.

- Na Białołękę zbudowaliśmy tramwaj i trzy szkoły, nie ulega wątpliwości, że szpital też będziemy chcieli zrobić, ale Białołęka musi pamiętać, że dzielnic jest 18 – mówiła na sesji Rady Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Widzimy konieczność budowy tego szpitala. Na razie nie mamy jednak środków w budżecie na realizację tej inwestycji. Cały czas ich szukamy. Wiemy, że to ważne dla mieszkańców - zaznacza rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk.

Szpital Południowy będzie nową placówką lecznictwa stacjonarnego w m. st. Warszawa i będzie pełnił zadanie szpitala miejskiego. Budowa Szpitala Południowego planowana jest na działce o powierzchni 1.72 ha u zbiegu ulic Pileckiego i Indiry Gandhi na warszawskim Ursynowie. W sąsiedztwie inwestycji istnieją dwa obiekty służby zdrowia: Centrum Onkologii oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii.

Planowana powierzchnia użytkowa szpitala wynosi 42 tys. m/kw. Szpital pomieści 288 łóżek, przy założeniu struktury szpitala powiatowego z SOR i lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych. Szpital składać się będzie z 4-ech oddziałów podstawowych specjalności:
- chirurgia,
- interna,
- ginekologia i położnictwo,
- pediatria,
oraz
- oddziału SOR – szpitalnego oddziału ratunkowego z lądowiskiem na dachu,
- działów diagnostycznych i zabiegowych,
- działu administracyjno-socjalnego,
- pomieszczeń techniczno-magazynowych,
- przychodni,
- stacji dializ.

d3opgkz

Integralną częścią szpitala będą parkingi na poziomie -1 i -2 na ok. 400 miejsc postojowych.

Przeczytaj też: Statkiem do Młocin popłyniemy już w przyszłym roku

d3opgkz

Podziel się opinią

Share

d3opgkz

d3opgkz