Trwa ładowanie...

Nowy żłobek integracyjny na Bielanach

Miasto podpisało umowę na dofinansowanie projektu „Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka”, który będzie realizowany w nowym żłobku integracyjnym przy ul. Przybyszewskiego

Nowy żłobek integracyjny na Bielanach
d7np3by
d7np3by

Projekt rusza w styczniu 2013 roku, będzie trwał dwa lata. Jego łączna wartość to 4,42 mln zł, w tym dofinansowanie unijne - 3,76 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z funkcjonowaniem żłobka integracyjnego przy ul. Przybyszewskiego 70/72.

Placówka będzie miała 123 miejsca w 5 grupach wiekowych. Do każdej grupy będzie przyjętych 1-3 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub ze specjalnymi potrzebami. Dzieci, jak i rodzice będą mogli korzystać z dodatkowej specjalistycznej pomocy psychologów, logopedy, fizjoterapeuty i muzykoterapeuty. ****

Żłobek powstał dzięki adaptacji budynku po urzędzie dzielnicy Bielany i terenu wokół niego z przeznaczeniem na plac zabaw. Budynek jest dwukondygnacyjny, parter z tarasem przystosowany jest dla najmłodszych, zaś piętro dla starszych dzieci. Koszt inwestycji to blisko 4,38 mln zł.

Na czas trwania projektu będą obowiązywały odrębne zasady rekrutacja do tego żłobka. Zgodnie z założeniami projektu „Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, pierwszeństwo przyjęcia będą miały dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców powraca na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka w ciągu 6 miesięcy od dnia przyjęcia dziecka do żłobka. W szczególności będą brane pod uwagę dzieci, których rodzic posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Po spełnieniu wymogów projektowych, będą obowiązywać kryteria punktowe, tak jak przy standardowej rekrutacji, a w przypadku takiej samej liczby punktów - kolejność rejestracji wniosku w systemie rekrutacji elektronicznej.

d7np3by

Rekrutacja, która rozpocznie się w grudniu, dotyczy przede wszystkim dzieci z list rezerwowych ze żłobków w dzielnicach wskazanych w tym projekcie, czyli Bielan, Białołęki, Targówka i Żoliborza.

Tworzenie nowych miejsc w stołecznych żłobkach jest jednym z priorytetów programu „Rodzina” na lata 2010 - 2020 w ramach Społecznej Strategii Warszawy. W ostatnich dwóch latach przybyło 430 miejsc w stołecznych żłobkach, a do końca 2014r. powstanie ich blisko 600.

d7np3by
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7np3by