Trwa ładowanie...

Nożownik na Moście Gdańskim!

Mężczyzna chodzi po Moście Gdańskim, policja próbuje go zatrzymać

Share
Nożownik na Moście Gdańskim!
d267vxj

Młody mężczyzna biega z nożem w ręku po torach kolejowych na Moście Gdańskim. Ruch pociągów w tym miejscu został wstrzymany. Na miejscu są policjanci oraz negocjatorzy. Policjanci chcą sprowadzić mężczyznę bezpiecznie na dół. Po Wiśle pływają dodatkowo patrole komisariatu rzecznego policji.

Jak powiedział TVP.info Marcin Gałuszko z policji, na moście pojawili się już negocjatorzy oraz antyterroryści. Niezrównoważony psychicznie mężczyzna skrył się na jednej z rur ciepłowniczych.

W związku ze wstrzymaniem ruchu kolejowego pociągi SKM i Kolei Mazowieckich w kierunku Warszawy Gdańskiej i Zachodniej zostały przekierowane w stronę Warszawy Wschodniej i Centralnej. Ponadto uruchomiony został pociąg wahadłowy między Warszawą Gdańską a Warszawą Zachodnią.

d267vxj

ZTM poinformował, że na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska – Warszawa Praga została zorganizowana komunikacja zastępcza. Między dworcem Zachodnim a dworcem Gdańskim kursuje wahadłowy pociąg SKM Warszawa, w którym honorowane są bilety Kolei Mazowieckich. Bilety Kolei Mazowieckich są uznawane również w autobusach i tramwajach jeżdżących między dworcem Gdańskim a Rondem Starzyńskiego i w tramwaju nr 1 na odcinku dworzec Gdański – Pożarowa. Ulicą Pożarową można dojść do przystanku kolejowego Warszawa Praga.

Aktualizacja, godz. 18:00 - jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio RDC, mężczyzna został już złapany. Nożownik został obezwładniony, następnie zostanie przewieziony do szpitala. Pociągi już wróciły na swoje trasy. Na moście zatrzymują się już tramwaje.* *

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d267vxj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d267vxj
d267vxj