Trwa ładowanie...

O łosiach i nie tylko

Nordic walking, leśna kuchnia czy opowieści o bagnach to tylko cześć atrakcji.
Share
O łosiach i nie tylko
d1g9wg3

Opowieści o królu bagien, „Leśna kuchnia dla początkujących”, czy zajęcia nordic walking to tylko niektóre sierpniowe propozycje powsińskiego Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa (ul. Rydzowa 1A).

Graj w zielone
We wszystkie dni powszednie sierpnia, w godz. 10.00-14.00 Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1A otwiera swoje bramy. Dla kogo? Dla wszystkich! W programie m.in. zajęcia plastyczne, zagadki oraz wypożyczalnia przyrodniczych gier edukacyjnych. Nie obowiązują zapisy. Warto przyjść całą rodziną, usiąść i posłuchać „co w trawie piszczy”.

„Lato w lesie”
Jeszcze przez trzy kolejne środy, 12, 19 i 26 sierpnia, w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej odbywać się będą zajęcia z cyklu „Lato w lesie”. Warsztaty poświęcone będą królowi bagien. Największemu przedstawicielowi jeleniowatych i jednemu z największych ssaków lądowych żyjących w Europie. Zwykle porusza się powoli i niezgrabnie, ale potrafi także biec kłusem z prędkością dochodzącą nawet do 60 km/h. Latem chętnie chłodzi się i żeruje na bagnach. W okolicach Warszawy nie ma naturalnych wrogów, nie boi się ludzi i czasem wpadnie nawet do… galerii handlowej. Te zajęcia przybliżą zachowania i zwyczaje łosia.

d1g9wg3

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-13 lat wraz z opiekunami. Maksymalnie w zajęciach udział może wziąć 25 dzieci.

Las dla zdrowia – zajęcia sportowe
W każdy wtorek i czwartek sierpnia Lasy Miejskie – Warszawa zapraszają na zajęcia z nordic walking i technik relaksacyjnych, które odbywać się będą w Lesie Kabackim. Zbiórka i start o godz. 10.00 przy pętli autobusowej os. Kabaty. Koniec o godz. 12.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

Dodatkowo w najbliższą sobotę, 15 sierpnia, odbędzie się specjalny spacer nordic walking w wawerskim Lesie Sobieskiego. Zbiórka o godz. 10.00 przy pętli autobusowej Marysin. Koniec o godz. 12.00.

W zajęciach mogą brać udział wszyscy zainteresowani – istnieje również możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijków. Maksymalnie w ćwiczeniach może wziąć udział 20 osób.

d1g9wg3

Las dla zmysłów – zajęcia artystyczne
Lasy Miejskie zapraszają na warsztaty muzyczne, które odbędą się w dniach 18, 19, 25 i 26 sierpnia w godz. 10.00-11.30. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat. Maksymalnie w zajęciach udział może wziąć 20 dzieci.

Dodatkowo w sobotę, 29 sierpnia, o godz. 10.00 odbędą się specjalne warsztaty fotograficzne przeznaczone dla dorosłych. W zajęciach będzie mogło wziąć udział 10 osób.

Las dla seniorów – comiesięczne spotkanie z ekspertem
W czwartek, 27 sierpnia, kolejne ze spotkań przeznaczonych dla seniorów. Tym razem będzie „Leśna kuchnia dla początkujących”. W części wykładowej zajęć nestorzy dowiedzą się m.in. jakie rośliny i w jakich porach można zbierać na terenie kompleksów leśnych, a także dlaczego warto włączyć je do codziennej diety. W części praktycznej seniorzy będą mogli przyrządzić m.in. zupę ze stokrotek, placki z babki zwyczajnej czy spróbować soku z czarnego bzu.

„Lato w mieście”
W zajęciach prowadzonych od wtorku do piątku na terenie warszawskich kompleksów leśnych mogą uczestniczyć grupy z wakacyjnych placówek edukacyjnych „Lata w mieście”. Konieczne są jedynie wcześniejsze zapisy.

Wszyscy zainteresowani udziałem w zajęciach proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 514 823 690. Swoje zgłoszenie można również wysłać na adres merlak@lasymiejskie.waw.pl. W wiadomości należy podać: imię i nazwisko, mail i telefon kontaktowy, datę i nazwę zajęć na które chcą się Państwo zapisać. Organizatorzy proszą, by zwracać uwagę, dla kogo przeznaczone są poszczególne zajęcia. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

d1g9wg3

Przeczytaj też: 400 dzieci z warszawskich szkół na PGE Narodowym

d1g9wg3

Podziel się opinią

Share
d1g9wg3
d1g9wg3