Trwa ładowanie...

Obama na pl. Zamkowym [Dojazd i utrudnienia]

W środę, o godz. 11.30 Barack Obama przemówi do warszawiaków na pl. Zamkowym. Ci, którzy zdecydują się go wysłuchać na miejscu, muszą się liczyć ze sporymi problemami w ruchu

Share
Obama na pl. Zamkowym [Dojazd i utrudnienia]
daj02o7

W środę, o godz. 11.30 Barack Obama przemówi do warszawiaków na pl. Zamkowym. Ci, którzy zdecydują się go wysłuchać na miejscu, muszą się liczyć ze sporymi problemami w ruchu.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, wejście na pl. Zamkowy od strony Krakowskiego Przedmieścia będzie możliwe od godziny 10.00 do 11.30. Kancelaria informuje też, że należy zabrać ze sobą dowód tożsamości, a ze względów bezpieczeństwa "niezabieranie ze sobą broni, przedmiotów ich przypominających oraz innych przedmiotów niebezpiecznych oraz dużych plecaków i toreb".

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.30. W tym czasie z ruchu pieszego wyłączony zostanie pl. Zamkowy oraz dojście od strony zamku królewskiego. Wyłączone z ruchu zostaną też schody przy skarpie. Na Plac dostaniemy się wyłącznie schodami od strony świętej Anny. Na miejsce najlepiej przyjechać komunikacją.

Zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul.Spacerowej. Do końca kursowania linii dziennych zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku SPACEROWA 04. Jednocześnie uruchomiony zostanie przystanek SPACEROWA 54, który będzie zlokalizowany przy ul. Spacerowej w kierunku ul. Goworka, ok. 170 metrów za lokalizacją podstawową. Przystanek będzie obowiązywał jako stały dla autobusów linii 119, 131, 167 i 168 oraz jako warunkowy dla autobusów linii 501, 519, 522, N31 i N81.

daj02o7

Warto pamiętać, że dziś mogą wystąpić również inne, dodatkowe utrudnienia polegające na czasowym wstrzymywaniu ruchu na trasie przejazdu zaproszonych delegacji oraz na ciągach poprzecznych.

Dla podróżujących samochodem:

W dniu 4 czerwca od godz. 8.30 do godz.16.00 z ruchu kołowego zostaną wyłączone:
- ul. Senatorska na odcinku od ul. Miodowej do ul. Podwale
- ul. Podwale na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Kapitulnej
- ul. Kapitulna na całym odcinku

Do godz. 16.00 z ruchu kołowego zostanie wyłączone Wybrzeże Gdańskie po zachodniej stronie na odcinku od ul. Boleść do ul. Grodzkiej (nie dotyczy pojazdów uprawnionych).

daj02o7

Do godz. 17.00 obowiązuje zakaz parkowania na:
- ul. Wiejskiej, obustronnie na odcinku od ul. Pięknej do ul. Frascati
- ul. Matejki, obustronnie na całej długości
- ul. Maszyńskiego – obustronnie na odcinku od ul. Górnośląskiej do wjazdu na posesję Senatu RP.

Do godz. 16.00 obowiązuje zakaz parkowania na Placu Teatralnym na całej powierzchni przed Teatrem Wielkim.
Do godz. 20.00 obowiązuje zakaz parkowania na:
- ul. Belwederskiej – obustronnie na odcinku od drogi wewnętrznej przy Hotelu Regent ( łączącej ul. Belwederską z ul. Spacerową) do ul. Spacerowej
- ul. Spacerowej – strona wschodnia przy hotelu na odcinku od ul. Belwederskiej do drogi wewnętrznej przy hotelu (łączącej ul. Belwederską z ul. Spacerową)

Do godz. 20.00 obowiązuje zakaz parkowania na:
- ul. Prusa – obustronnie na całej długości
- ul. Konopnickiej – obustronnie na odcinku od ul. Prusa do parkingu na tyłach hotelu Sheraton
- al. Na Skarpie – obustronnie na całej długości
- pl. Trzech Krzyży – alejka łącząca ul. Wiejską i ul. Prusa z pl. Trzech Krzyży przy Hotelu Sheraton.

Do godz. 20.00 obowiązuje zakaz parkowania na:
- ul. Emilii Plater – na odcinku od ul. Śliskiej do ul. Siennej – strona zachodnia przy hotelu.
- ul. Śliska – obustronnie na odcinku od ul. Emilii Plater do alejki łącznikowej pomiędzy ul. Śliską i ul. Sienną.

daj02o7

4 czerwca obowiązuje także zakaz parkowania na:
- ul. Nowogrodzkiej na odcinku od ul. Emilii Plater do ul. Chałubińskiego
- ul. Emilii Plater na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Nowogrodzkiej.

Jak informuje ZDM, w związku z uroczystościami należy zwrócić szczególną uwagę na zmiany w organizacji ruchu i znaki drogowe, na znak (B-36) zakaz zatrzymywania się i tabliczkę T-24 wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

Pamiętajmy też, że 4 czerwca nad Warszawą będzie obowiązywał zakaz wykonywania lotów z wyjątkiem lotów rozkładowych i czarterowych. Ograniczenia ruchowe nie zezwalają na wykonywanie dolotów i odlotów z lotniska Warszawa Babice. Zakaz ten dotyczy również maszyn bezzałogowych tzw. dronów.

daj02o7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daj02o7
daj02o7