Trwa ładowanie...

Obama odwiedzi Warszawę?

Miałby przyjechać do Polski na obchody rocznicy wyborów z 1989 roku

Share
Obama odwiedzi Warszawę?
d3qiach

Barack Obama na początku czerwca odwiedzi Polskę - dowiedział się nieoficjalnie amerykański korespondent RMF FM Paweł Żuchowski. Amerykański prezydent miałby przyjechać do Warszawy na obchody rocznicy wyborów z 1989 roku. Przyjazd Obamy do Polski wciąż nie jest oficjalnie potwierdzony. Przyjęło się jednak, że decyzje o podróżach prezydenta USA są ogłaszane dopiero wtedy, gdy nie ma już absolutnie żadnych wątpliwości, że do nich dojdzie.

Wiadomo już, że Obama odwiedzi 6 czerwca Normandię z okazji 70. rocznicy lądowania tam wojsk alianckich podczas drugiej wojny światowej. Polskie uroczystości 25. rocznicy wyborów z 1989 roku odbędą się zaledwie 2 dni wcześniej, co zwiększyło nadzieje naszego kraju na wizytę amerykańskiego prezydenta. Obama został zaproszony na uroczystość przez Bronisława Komorowskiego we wrześniu ubiegłego roku, podczas spotkania obu przywódców w Nowym Jorku w trakcie sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Oficjalne obchody Święta Wolności odbędą się w Warszawie 4 czerwca. Centralnym punktem będzie uroczystość z udziałem pary prezydenckiej oraz zaproszonych głów państw i szefów rządów. Planowane są również orędzie prezydenta, uroczystość odznaczenia osób, które zagospodarowują polską wolność oraz** koncert na Stadionie Narodowym , podczas którego mają wystąpić The Rolling Stones. **Wstęp ma być wolny.

d3qiach
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qiach
d3qiach