Trwa ładowanie...

Obcinali palce, uprowadzali ludzi. Łowcy Cieni dopadli kolejnych gangsterów [WIDEO]

"Próbowali ukrywać się przed organami ścigania. Bezskutecznie"

Obcinali palce, uprowadzali ludzi. Łowcy Cieni dopadli kolejnych gangsterów [WIDEO]
d3udjhx
d3udjhx

Policjanci z "Wydziału Pościgowego" Centralnego Biura Śledczego Policji po raz kolejny wykazali się intuicją i sprytem. Tym razem w ich ręce wpadli Tomasz R., ps. Morgan", Artak M. oraz Rafał K. - Mężczyźni, obawiając się odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, próbowali się ukrywać przed organami ścigania. Bezskutecznie - informuje Komenda Główna Policji .

Podczas akcji "Łowców cieni" zatrzymano trzech mężczyzn, w tym Tomasza "Rybaka" R., jednego z członków tzw. grupy mokotowskiej , zwanej także "gangiem obcinaczy palców" - zorganizowanej grupy przestępczej, działałającej w latach 1997-2006. Grupa charakteryzowała się niezwykłą brutalnością i okrucieństwem. Jej członkowie handlowali bronią palną, narkotykami, uprowadzali dla okupu. "Rybak" został zatrzymany kilka dni temu w Warszawie. "Łowców cieni" w trakcie zatrzymania wpierali policjanci z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP. Gangster został przekazany do dyspozycji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która zarzuca mu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, a także cztery uprowadzenia dla okupu. W momencie zatrzymania "Rybak" miał przy sobie 20 telefonów komókowych. Tomasz R. został tymczasowo aresztowany. Usłyszał już m.in. zarzuty udziału w uprowadzeniu innych gangsterów -"Postka" i "Maksa".

Zatrzymano też Ormianina, Artaka M., kolejnego poszukiwanego przez Prokuraturę gangstera. Również został zatrzymany w stolicy przez "Łowców cieni". Prokuratura zarzuca 40-latkowi wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków, posiadanie broni palnej i materiałów wybuchowych oraz handel nimi. Artak M. podejrzewany jest także o dokonanie szeregu wymuszeń rozbójniczych.

Trzeci z zatrzymanych mężczyzn to Rafał K., ps. Chomik". 38-latek uznawany jest za lidera zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która działała na terenie województw: dolnośląskiego, śląskiego i lubuskiego. Członkowie grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, ale także kradzieżami pojadów i ich legalizacją.

d3udjhx
d3udjhx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3udjhx