Trwa ładowanie...
10-11-2017 17:45

Obywatele RP manifestują przed Pałacem Kultury i Nauki, aby uczcić pamięć o Piotrze Szczęsnym. Relacja na żywo

Aktywiści zrezygnowali z organizacji kontrmiesięcznicy.

Obywatele RP manifestują przed Pałacem Kultury i Nauki, aby uczcić pamięć o Piotrze Szczęsnym. Relacja na żywo
d3lpg64
d3lpg64

Działacze Obywateli RP zgromadzili się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie kilka tygodni temu podpalił się Piotr Szczęsny. Chcą w ten sposób uczcić jego pamięć. Tym samym zrezygnowali z organizacji manifestacji w trakcie miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu.


- 10 listopada nie będzie nas podczas smoleńskiego Marszu Pamięci. Postanowiliśmy zostawić tego dnia pana Kaczyńskiego, pana Błaszczaka i smoleńskich wyznawców sam na sam z barierkami, które stawiają - zapowiadał Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP.

d3lpg64

"Mamy tego dnia do załatwienia sprawę dla nas ważniejszą niż protest. Nasza nieobecność niech podkreśli przywiązanie do tych samych wartości, w imię których i dla których obrony stawaliśmy na Krakowskim Przedmieściu już dwadzieścia razy, broniąc ludzkiej godności przeciw bezprawiu, samowoli władzy i nienawiści tłumów, z cynicznym rozmysłem szczutych na współobywateli" - czytamy w piśmie opublikowanym na stronie internetowej Obywateli RP.

Jak zapowiedzieli, zgromadzenie ma charakter pokojowy. Start o godz. 20 przed PKiN w Warszawie.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Krakowskie Przedmieście jak twierdza. Barierki wróciły na miesięcznicę

d3lpg64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lpg64