Trwa ładowanie...

OC w Warszawie nie jest najdroższe!

Mieszkańcy których miast płacą więcej? Sprawdźcie!

OC w Warszawie nie jest najdroższe!
d3lq89q
d3lq89q

Multiagencja CUK Ubezpieczenia sporządziła kolejne zestawienie cen obowiązkowych ubezpieczeń od odpowiedzial­no­ści cywilnej (OC) dla kierowców.- czytamy w Hotmoney.pl. W rankingu posłużyła się założeniem, że ubezpieczany jest siedmioletni samochód Opel Astra 1.4 o mocy 90 KM, a ubezpiecza­ją­cym auto jest 33-letni mężczyzna mający prawo jazdy od 10 lat i mogący liczyć na 60 proc. zniżki.

Okazuje się, że najdroższym miastem wcale nie jest Warszawa, w której popularne są tablice rejestracyjne ze wszystkich sąsiednich miast. Za OC najwięcej zapłaci kierowca z Wrocławia - 486 złotych. Warszawiak zapłaci "tylko" 455 złotych, co dało stolicy drugie miejsce w zestawieniu, tuż przed Gdańskiem, gdzie OC kosztowałoby 454 złote.

Na kolejnych miejscach znalazły się Łódź (424 zł), Olsztyn (416 zł) i Poznań (411 zł). Ale nie wszędzie za OC trzeba płacić ponad 400 złotych. Tradycyjnie najtańsze są województwa świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie. W Kielcach za OC zapłacimy 315 zł, w Rzeszowie 305, a w Lublinie... "zaledwie" 295 zł.

d3lq89q

Stawki OC różnią się przez wzgląd na różne czynniki. Wiek właściciela, pojazdu czy przeznaczenie auta ma istotne znaczenie, podobnie jak szkodowość w danej miejscowości. Warto pamiętać, że a brak ważnego ubezpieczenia OC grozi kara w wysokości do 3200 złotych (w przypadku samochodu osobowego).

d3lq89q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lq89q