Trwa ładowanie...

Ochrona środowiska w Warszawie. Spotkanie z mieszkańcami

„Eko-aktywni w działaniu” będzie drugim z zaplanowanych na ten rok spotkań w sprawie Programu Ochrony Środowiska.

Ochrona środowiska w Warszawie. Spotkanie z mieszkańcami
d1fyu93
d1fyu93

W czwartek, 17 grudnia, przed mieszkańcami kolejna okazja, by zabrać głos w dyskusji na temat projektu Programu Ochrony Środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017–2020 z perspektywą do 2023 r. O godz. 18.00 w Bibliotece Narodowej rozpocznie się spotkanie „Eko-aktywni w działaniu”.

Jak wspólnie dbać o ekosystem Warszawy? Czy wystarczy nie solić chodników i jezdni, nie zanieczyszczać otoczenia, podlewać drzewa i dbać o zieleń? To tylko niektóre z pytań na jakie muszą odpowiedzieć twórcy Programu Ochrony Środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017–2020 z perspektywą do 2023 r. Ten strategiczny dokument poświęcony zarządzaniu środowiskiem i całym ekosystemem miejskim opracowywany jest przez Urząd m.st. Warszawy wraz z ekspertem z SGGW. Prace koordynuje Biuro Ochrony Środowiska.

Zanim Program zostanie poddany konsultacjom społecznym wiosną 2016 r., mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje opinie i sugestie – jeszcze na etapie tworzenia dokumentu. W tym celu zorganizowane zostały spotkania z ekspertami, społecznikami i urzędnikami „ekoWarszawa – rozmowy wokół Programu Ochrony Środowiska”.

„Eko-aktywni w działaniu” będzie drugim z zaplanowanych na ten rok spotkań. Odbędzie się ono w czwartek, 17 grudnia, godz. 18:00 (Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, gmach główny, wejście A, sala Darczyńców). Spotkanie będzie okazją do dyskusji z eko-aktywistami, czyli wszystkimi którym jest bliska troska o środowisko przyrodnicze i właściwy rozwój ekosystemu miejskiego. Rozmowa dotyczyć będzie m.in. dobrej współpracy pomiędzy mieszkańcami a Urzędem Miasta oraz modelu wymiany wiedzy i praktycznych doświadczeń pomiędzy aktywistami a urzędnikami. Urzędnicy pytać będą też o to jak władze miasta powinny komunikować się z mieszkańcami, aby zapewnić ich skuteczną partycypację w kształtowaniu przestrzeni publicznej.

Swój udział potwierdzili: Krzysztof Mikołajewski – dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, Joanna Erbel – socjolożka, aktywistka miejska, dr Krzysztof Herman – architekt krajobrazu, aktywista miejski, dr Anna Domaradzka-Widła – ekspertka ds. społecznych współtworząca strategię #Warszawa2030, dr hab. inż. Zbigniew Karaczun - prof. SGGW.

d1fyu93

Moderatorką spotkania będzie Marlena Happach, prezes Warszawskiego Oddziału SARP.

Program Ochrony Środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017–2020 z perspektywą do 2023 r. zawiera ogólną charakterystykę miasta, diagnozę obszarów związanych z ochroną środowiska (poruszającą m.in. takie zagadnienia jak: powietrze, gospodarkę odpadami, bioróżnorodność, gospodarkę wodami, system przyrodniczy). W dokumencie wskazane zostaną również kierunki działań zmierzających do poprawy stanu środowiska w omówionych obszarach.

d1fyu93
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fyu93