Trwa ładowanie...
d37kryy

Oczyszczalnia "Czajka". Rafał Trzaskowski poprosił o pomoc. Błyskawiczna reakcja rządu

Oczyszczalnia "Czajka" zmaga się z serią problemów. Po kolejnej awarii systemu przesyłu ścieków Rafał Trzaskowski zwrócił się do rządu z prośbą o pomoc. Reakcja była błyskawiczna. Jutro odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oczyszczalnia "Czajka". Rząd pomoże Rafałowi Trzaskowskiemu
Oczyszczalnia "Czajka". Rząd pomoże Rafałowi Trzaskowskiemu (PAP, Fot: PAP/Hanna Bardo, Hanna Bardo)
d37kryy

Oczyszczalnia "Czajka" zmaga się z serią niefortunnych problemów związanych z układem przesyłowym ścieków z lewej strony Wisły.

Oczyszczalnia "Czajka". Trzaskowski dostanie pomoc rządu

Rafał Trzaskowski, jak przyznał na konferencji, która miała miejsce w poniedziałek po godzinie 17, poprosił rząd o pomoc w rozwiązaniu problemu zrzutu ścieków do Wisły.

d37kryy

Reakcja rządu była natychmiastowa. O decyzji na Twitterze poinformował Michał Dworczyk. "W związku z prośbą prezydenta Trzaskowskiego, premier Mateusz Morawiecki zdecydował o udzieleniu pomocy dla miasta stołecznego Warszawy. Jutro odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - napisał sekretarz stanu w KPRM.

Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka". "Trzaskowski powinien być odsunięty od władzy"

Oczyszczalnia "Czajka". Rafał Trzaskowski przekazał złe informacje

O awarii kolektora przesyłającego ścieki w oczyszczalni "Czajka" poinformował w sobotę 29 sierpnia prezydent Rafał Trzaskowski.

d37kryy

"Właśnie dowiedziałem się, że doszło do awarii rury przesyłowej do 'Czajki'. Właściwe służby już zostały poinformowane. Na czas awarii uruchomiliśmy ozonowanie. Powołałem sztab" - napisał na Twitterze Trzaskowski.

Oczyszczalnia "Czajka". Mocna krytyka Rafała Trzaskowskiego

Po opublikowaniu informacji o awarii kolektora w kierunku Rafała Trzaskowskiego posypało się mnóstwo krytycznych komentarzy.

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski domagał się m.in. zawieszenia prezydenta Warszawy w pełnieniu obowiązków. "Działalność Rafała Trzaskowskiego na przykładzie oczyszczalni 'Czajka', a właściwie jej brak, wypełnia ustawową przesłankę 'braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych'. Zawieszenie Trzaskowskiego i ustanowienie zarządu komisarycznego w Warszawie staje się konieczne" - napisał Kowalski.

d37kryy

Oczyszczalnia "Czajka". To kolejna awaria kolektora

Do podobnej awarii doszło w 2019 roku. Wtedy prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu z pomocą również przyszedł polski rząd. Wojsko zbudowało specjalny most pontonowy, na którym umieszczono rurę, która służyła do awaryjnego przesyłania ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37kryy

Podziel się opinią

Share
d37kryy
d37kryy