Trwa ładowanie...

Od dziś tramwajem przez most Północny

Tramwaj nr 2 będzie kursował co 5 minut w godzinach szczytu i co 7,5 minuty w pozostałych okresach

Od dziś tramwajem przez most Północny
d3udrdp
d3udrdp

Tramwaje zawitały na Białołękę. Od dzisiaj mieszkańcy mogą podróżować przez most Północny tramwajem nr 2. Tramwaje linii 2 kursują od przystanku Stare Świdry do stacji na węźle komunikacyjnym Młociny (METRO MŁOCINY - Zgrupowania AK „Kampinos” - trasa mostu Marii Skłodowskiej-Curie - STARE ŚWIDRY),* co 5 minut w godzinach szczytu i co 7,5 minuty, poza szczytem i w dni świąteczne.*

Przystanki na trasie tramwaju nr2:* METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Kasprowicza – Zgrupowania AK „Kampinos” – most Skłodowskiej-Curie – Myśliborska – STARE ŚWIDRY*

ZTM zadbał o wygodne przesiadki i uruchomił komunikację autobusową dowożącą pasażerów do tramwaju. Uruchomiono m.in. specjalny przystanek tramwajowy znajdujący się blisko wejścia do stacji metra, który zapewnia wygodne dojście pasażerom wybierającym „dwójkę”.

Przy okazji uruchomienia linii wprowadzono również zmiany w komunikacji autobusowej, które mają zachęcić mieszkańców Tarchomina i Nowodworów do podróżowania tramwajem i wytworzenia nowych komunikacyjnych nawyków. W przyszłości linia zostanie bowiem wydłużona, najpierw do ul. Mehoffera, a następnie do Winnicy.

d3udrdp

Dojazd do tramwaju zapewniono m.in. mieszkańcom ulicy Odkrytej, Nowodworskiej i Świderskiej, którzy dotychczas nie mieli bezpośredniego połączenia autobusowego z metrem. Oprócz tego do „dwójki” dojadą również pasażerowie z Bukowa, Nowodworów i gminy Jabłonna.

d3udrdp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3udrdp