Trwa ładowanie...
d42lvu3

Od miesięcy terroryzował sklep. Postawili mu 16 zarzutów

Mężczyzna regularnie nachodził ekspedientów, demolował, kradł alkohol i groził kasjerce nożem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od miesięcy terroryzował sklep. Postawili mu 16 zarzutów
d42lvu3

Robert W. od miesięcy terroryzował pracowników sklepu Żabka przy ul. Ząbkowskiej 18 na Pradze Północ. Mężczyzna regularnie nachodził ekspedientów, demolował, kradł alkohol, groził kasjerce nożem. Pobił również klienta sklepu, który stanął w obronie pracownicy. Właściciele Żabki byli zmuszeni ją zamknąć.

- Policja za każde wykroczenie zatrzymywała Roberta W. i przedstawiała mu zarzuty - powiedziała WawaLove.pl st. sierż. Paulina Onyszko z rejonowej komendy w Warszawie. Mężczyzna dopuszczał się czynów, które są zakwalifikowane jako wykroczenia. Przyjmował zarzuty i bez protestów płacił grzywny. Robert W. w okresie pomiędzy lipcem a sierpniem 2015 r. dopuścił się kradzieży mienia sklepu o łącznej wartości około 1000 zł. - Taka suma nie przekracza kwoty wykroczeniowej, dlatego nie mieliśmy prawnej możliwości, by zatrzymać mężczyznę w areszcie- dodaje Onyszko.

Sklepowy terrorysta wracał więc do sklepu na Ząbkowskiej i znów kradł, bił, zastraszał. Właściciele sklepu byli zmuszeni zamknąć interes tuż po tym, jak Robert W. spowodował uszkodzenie ciała jednego z pracowników. Dopiero wówczas policja wystąpiła z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do osób pokrzywdzonych. 33-latek nie zastosował się do postanowienia prokuratury. To otworzyło drogę policji do podjęcia odważniejszych działań. - Kiedy Robert W. nie podporządkował się wytycznym, mieliśmy przesłankę prawną do zatrzymania mężczyzny w areszcie - mówi st. sierż. Paulina Onyszko.

d42lvu3

Tak się stało. W tej chwili Robertowi W. prokuratura przedstawiła już 16 zarzutów i 33-letniego terrorystę sklepowego zatrzyma w areszcie na trzy miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, który w toku sprawy przeprowadzi odpowiednie śledztwo.

Przeczytaj też: "A co tu filmować?". Polska odpowiedź na film obcokrajowca

d42lvu3

Podziel się opinią

Share

d42lvu3

d42lvu3