Trwa ładowanie...
d1dc2s5

Od niedzieli Inspiro na torach metra

Będzie to jeden długi, 120-metrowy pojazd przegubowy. Pasażer będzie mógł przejść od początku do końca składu bez konieczności wysiadania czy przesiadania między wagonikami
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od niedzieli Inspiro na torach metra
d1dc2s5

Od najbliższej niedzieli, 6 października, dwa pociągi Inspiro rozpoczną kursowanie na I linii metra . Docelowo na obydwu liniach podziemnej kolejki mieszkańcy stolicy będą korzystać z 35 tych najnowocześniejszych pociągów w Europie.

W nowych pociagach pasażerów może zaskoczyć brak podziału na poszczególne wagony – użytkownicy będą mogli swobodnie poruszać się po całej, 120-metrowej długości pociągu. Inspiro jest wyposażony w system automatycznej regulacji wentylacji dostosowany do zapełnienia wagonu, oświetlenie LED przedziału pasażerskiego, rampy ułatwiające wsiadanie do pojazdu osobom niepełnosprawnym, dodatkowe wyświetlacze z informacją pasażerską, monitoring wizyjny.

Pierwszy pociąg Inspiro trafił do stolicy w grudniu 2012 r., w tej chwili w Warszawie jest ich już dziewięć. Pod koniec września tego roku Urząd Transportu Kolejowego wydał świadectwo typu pojazdu kolejowego, pozwalające Inspiro wyjechać na tory. Po raz pierwszy warszawiacy będą mogli z niego skorzystać już w najbliższą niedzielę.

d1dc2s5

Pociagi Inspiro są w tej chwili najnowocześniejszym taborem metra w Europie. Obowiązkowy przegląd techniczny będą przechodzić co 3 miesiące, podczas gdy pociągi rosyjskie wymagają przeglądu co 20 godzin, a Metropolis co 14 dni. Żywotność silników Inspiro jest szacowana na 2 mln km jazdy. Prędkość maksymalna wynosi 90 km/h. Dzięki dwusystemowości pociągi będą mogły obsługiwać zarówno I jaki II linię warszawskiego metra.* Swoją pracę teraz rozpoczyną od kursowania pomiędzy Kabatami a Młocinami, później natomiast wyjadą także na centralny odcinek II linii.*

Zobaczcie wideo z Inspiro w roli głównej!

d1dc2s5

Podziel się opinią

Share
d1dc2s5
d1dc2s5