Trwa ładowanie...
d3ydhbx

Od poniedziałku remont placu Piłsudskiego!

Koniec remontu przewidziano na 31 października 2013 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od poniedziałku remont placu Piłsudskiego!
d3ydhbx

Dzisiaj Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę z konsorcjum „Planeta” (lider) i Zakładem Usług Brukarskich „ADROG” (partner) na wykonanie remontu placu Piłsudskiego. O planach przebudowy tego placu pisaliśmy już w maju . Podpisanie tej umowy pozwoli na wyremontowanie jednego z najbardziej prestiżowych placów Warszawy, miejsca ważnych uroczystości państwowych i patriotycznych – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Remont rozpocznie się już w poniedziałek, 15 lipca. Inwestycja zakłada całkowitą wymianę istniejącej nawierzchni wraz z podbudową oraz modernizacją odwodnienia. Plac otrzyma nawierzchnię z płyt granitowych o pochodzeniu europejskim, dojazdy wyłożone zostaną wysokiej jakości kostką betonową.

W ramach inwestycji wykonana zostanie także modernizacja oświetlenia i podkreślenie przebiegu Osi Saskiej na placu przy użyciu LED-owej linii świetlnej. Przesunięte także będą maszty oraz założona instalacja elektroenergetycznych i teletechnicznych dla systemu zasilania na potrzeby organizacji imprez i uroczystości na placu. Prace prowadzone będą pod stałym nadzorem archeologicznym. Koniec remontu przewidziano na 31 października 2013 r.

d3ydhbx

W czasie trwania robót budowlanych zapewniony będzie stały dostęp asysty wojskowej dla pełnienia warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na czas remontu całość placu zostanie wygrodzona ogrodzeniem pełnym o wysokości 2 m.

Przetarg przeprowadzono w uzgodnieniu i przy obecności przedstawicieli Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Wykonanie robót budowlanych realizowane będzie zgodnie z kompleksową dokumentacją projektową wykonaną przez biuro projektowe OCA Architekci. Umowa opiewa na kwotę 11 833 904,26 zł brutto.

d3ydhbx

Podziel się opinią

Share
d3ydhbx
d3ydhbx