Trwa ładowanie...

Od poniedziałku tramwaje pojadą wprost przez rondo ONZ

Uwaga! W związku z tym w najbliższy weekend tramwaje nie będą kursować na Jana Pawła, Chałubińskiego i Niepodległości!

Od poniedziałku tramwaje pojadą wprost przez rondo ONZ
d24vf2y
d24vf2y

Od poniedziałku, 26 sierpnia, tramwaje będą jeździły po odbudowanym torowisku na Rondzie ONZ! W końcu przez rondo przejedziemy na wprost. Wykonawca centralnego odcinka II linii metra „wyprostuje” tory w al. Jana Pawła II. W związku z tym w najbliższy weekend trochę utrudnień.

W sobotę i niedzielę (24 i 25 sierpnia) nowe torowisko na rondzie będzie łączone z torowiskiem w al. Jana Pawła II. Wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów al. Jana Pawła II, ul. T. Chałubińskiego i al. Niepodległości na odcinku od al. „Solidarności” do ul. Nowowiejskiej.

Pod Rondem ONZ znajduje się olbrzymia budowla – na powierzchni widoczne są jedynie klatki schodowe i szyby wind, ale pod rondem są korytarze, perony, pomieszczenia techniczne przyszłej stacji Rondo ONZ centralnego odcinka II linii metra. * Zobacz, jak wygląda nowa stacja metra!*Plac budowy na rondzie zmienia się już w nową ulicę. Odbudowana została jezdnia w kierunku Żoliborza, trwają ostatnie prace przy odbudowie torowiska tramwajowego.

Dziś tory tramwajowe i jezdnia al. Jana Pawła II w kierunku Mokotowa wielkim łukiem omijają teren budowy. Na środku, obok nowej jezdni, widać nowe tory, które prowadzą na wprost al. Jana Pawła II. Torowisko zbudowane jest w nowoczesnej, bezpodsypkowej technologii; są także rozjazdy, które połączą tory w al. Jana Pawła II z torami w nowej ul. Prostej (Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na modernizację tej ulicy). Od poniedziałku 26 sierpnia tramwaje będą jeździły po nowym, wyprostowanym torowisku. W kolejnym etapie odbudowy Ronda ONZ na swoje miejsce powróci jezdnia al. Jana Pawła II w kierunku Mokotowa.

W związku z weekendowymi pracami torowymi na rondzie ONZ tramwaje linii 10, 17, 37 nie będą kursowały na al. Niepodległości, ul. T. Chałubińskiego oraz al. Jana Pawła II (z ruchu zostanie wyłączony odcinek od ul. Nowowiejskiej do al. „Solidarności”).

d24vf2y

Linia 33 zostanie skierowana na trasę objazdową: METRO MŁOCINY - ... - Broniewskiego - al. Jana Pawła II - Stawki - Andersa - pl. Bankowy - Marszałkowska - pl. Konstytucji - Marszałkowska - pl. Zbawiciela - Nowowiejska - al. Niepodległości - Rakowiecka - św. Boboli - Wołoska - Marynarska – SŁUŻEWIEC.

Zostaną uruchomione dwie zastępcze linie tramwajowe: 70 (OS. GÓRCZEWSKA - METRO MŁOCINY) i 73 (CM. WOLSKI – RATUSZOWA - ZOO) oraz linia autobusowa Z-3 (CH ARKADIA - METRO POLE MOKOTOWSKIE). Trasa linii 409 zostanie skorygowana (pojedzie ulicami: al. Jana Pawła II - Dzika - RONDO „RADOSŁAWA” 04 - Dzika - Okopowa - zawrotka na rondzie Zgrupowania AK „Radosław”).

d24vf2y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24vf2y