Trwa ładowanie...

Od poniedziałku utrudnienia na Trasie Armii Krajowej

W podobnym terminie zwężona zostanie ul. Ząbkowska. Od wtorku nastąpią zmiany w kursowaniu pociągów na linii otwockiej

Share
Od poniedziałku utrudnienia na Trasie Armii Krajowej
d2jn3u2

Od 14 do 27 lipca zwężone będą jezdnie główne i zbiorczo-rozprowadzające Trasy AK przy węźle Modlińska . Powodem zmian jest budowa estakady węzła prowadzącej z Trasy AK z zachodu w kierunku północnym. Prace będą się odbywały w kilku etapach:

  • 14 -16 lipca zwężony będzie prawy pas jezdni zbiorczo-rozprowadzającej w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego - ruch będzie odbywał się dwoma pasami o szer. 3 m.
  • 17-20 lipca zwężona o prawy pas ruchu będzie jezdnia główna trasy w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego oraz zwężony będzie lewy pas jezdni zbiorczo-rozprowadzającej w kierunku mostu,
  • 21-24 lipca zwężona o prawy pas ruchu będzie jezdnia główna trasy w kierunku Marek oraz lewy pas jezdni zbiorczo-rozprowadzającej w kierunku Marek,
  • 25-27 lipca zwężona o lewy pas ruchu będzie jezdnia główna trasy w kierunku Marek oraz o lewy pas jezdnia głównej w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego.
d2jn3u2

Natomiast od 15 do 31 lipca kierowcy powinni się przygotować na naprzemienne połówkowe zwężanie jezdni zbiorczo-rozprowadzających Trasy AK : północnej od ul. W. Broniewskiego do gen. S.Maczka i południowej od ul. Powązkowskiej do W. Broniewskiego.

Utrudnienia w innych lokalizacjach

We wtorek 15 lipca rozpoczyna się kolejny etap remontu torów kolejowych na linii otwockiej – wyłączony z ruchu będzie jeden tor na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica. Część pociągów SKM S1 będzie zaczynała i kończyła kursy na stacji Warszawa Wawer. Zastępcza linia autobusowa ZS7 będzie obsługiwała trasę: Wawer – Falenica – Józefów – Otwock. Rozkład jazdy linii ZS7 dla przystanku PKP Wawer, w kierunku centrum Warszawy, zostanie zsynchronizowany z rozkładem jazdy pociągów SKM S1 jadących w kierunku Warszawy Śródmieścia i Pruszkowa, a wybrane kursy dodatkowo z rozkładem jazdy linii 521. Godziny odjazdów wszystkich pociągów SKM S1 (w kierunku Otwocka) kończących kursy na stacji Warszawa Wawer będą zsynchronizowane z rozkładem jazdy autobusów linii ZS7 jadących w kierunku Otwocka. Zmiany potrwają do końca sierpnia.

Zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Postępu i Cybernetyki. Do jednego pasa zwężone zostały jezdnie na rondzie oraz jezdnie na ulicach dochodzących do ronda. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca lipca. Powodem zmian są naprawy gwarancyjne skrzyżowania.

Od poniedziałku 14 lipca przez miesiąc zwężona będzie ul. Ząbkowska przy skrzyżowaniu z Markowską. W tym miejscu remontowana będzie komora ciepłownicza – teren budowy zajmie środek skrzyżowania. Wyłączony z ruchu będzie lewy pas jezdni prowadzącej w kierunku ul. Kawęczyńskiej. Ruch w tym kierunku zostanie przełożony na jeden pas jezdni prowadzącej w kierunku ul. Targowej („pod prąd”), utrzymany będzie skręt w prawo w ul. Markowską. W stronę ul. Targowej przejezdny pozostanie jeden (prawy) pas ruchu ale nie będzie można skręcić w lewo w ul. Markowską. Z ul. Markowskiej w ul. Ząbkowską możliwy będzie tylko skręt w prawo (w kierunku ul. Kawęczyńskiej). Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 14 sierpnia.

d2jn3u2
d2jn3u2

Podziel się opinią

Share
d2jn3u2
d2jn3u2