Trwa ładowanie...

Odbudują pałac Saski. "Inicjatywa będzie realizowana"

Jest poparcie dla inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o odbudowę Pałacu Saskiego w Warszawie. - Możemy już mówić o skompletowanej dokumentacji - przekonuje prezydencki minister Wojciech Kolarski. Symboliczne rozpoczęcie przedsięwzięcia ma odbyć się 11 listopada.

Share
Odbudują pałac Saski. "Inicjatywa będzie realizowana"Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Wikimedia Commons
de17mv8

W środę odbyło się posiedzenie Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Przedstawiono m.in. informację na temat realizacji Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-2022. To jednak nie wszystko.

- Odbyła się także dyskusja, zapowiedziana przez pana prezydenta Andrzeja Dudę podczas ostatniego posiedzenia Komitetu, na temat odbudowy Pałacu Saskiego. Przypomnę, że Komitet składa się z przedstawicieli organizacji i instytucji o charakterze samorządowym, obywatelskim. To jest szerokie spektrum przedstawicieli polskiego społeczeństwa, stąd ten głos w takiej sprawie jest niezwykle istotny - zapowiedział podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski w rozmowie z PAP.

Prezydencki minister podkreślił również, że Andrzej Duda "jest inicjatorem odbudowy Pałacu Saskiego jako trwałego symbolu obchodów stulecia odzyskania niepodległości". Według Kolarskiego, przebieg środowej dyskusji "daje przekonanie, że inicjatywa prezydenta, podzielana przez władze Rzeczyspospolitej, zyskuje szerokie poparcie i będzie realizowana".

Zobacz także: Jaki odpowiada Szczerbie. "To wykorzystanie tragedii w kampanii wyborczej"

- Możemy już mówić o skompletowanej dokumentacji, planach Pałacu Saskiego i o możliwości, żeby 11 listopada - to zostało wyrażone przez wszystkich uczestników - był dniem, w którym obchodząc stulecie odzyskania niepodległości, w sposób symboliczny rozpocznie się wielkie przedsięwzięcie odbudowy Pałacu Saskiego jako pomnika niepodległości - powiedział minister Wojciech Kolarski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Interia.pl

de17mv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de17mv8