Trwa ładowanie...

Odbudują tęczę na placu Zbawiciela za 64 tysiące złotych

W czwartek w Zarządzie Oczyszczania Miasta została podpisana umowa na Rekonstrukcję i bieżącą konserwację instalacji artystycznej

Odbudują tęczę na placu Zbawiciela za 64 tysiące złotych
d2f9vsc
d2f9vsc

Wyłoniona w przetargu firma, która wykona remont, to JMS Maciej Skrobski, z wyceną realizacji w wysokości 64 tys. zł. Firma już na początku przyszłego tygodnia przystąpi do rekonstrukcji instalacji. Przewidywany termin zakończenia prac szacuje się na koniec października.

W ramach prac związanych z odnowieniem „ Tęczy ” trzeba będzie zdjąć zniszczoną siatkę i kwiaty, oczyścić całą konstrukcję, na nowo nałożyć zabezpieczania antykorozyjne, a także zabezpieczenia przeciwpożarowe w postaci nałożenia specjalnej farby pęczniejącej, i naciągnąć nową siatkę.

d2f9vsc

Do siatki przymocowane zostaną nowe kwiaty. Instytut Adama Mickiewicza, który jest właścicielem „Tęczy”, wraz z autorką instalacji Julitą Wójcik, zorganizują warsztaty, podczas których uczestnicy, naplotą ok. 23 tys. kwiatów na druciki. Kwiaty będą w 6 kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim i pomarańczowym.

Warsztaty odbędą się w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, pl. Małachowskiego 3, w terminie 16-20 października (środa-niedziela), w godzinach od 12:00 do 20:00.

Firma JMS Maciej Skrobski zamieści kwiaty na „Tęczy” ręcznie, przy pomocy podnośników, a wszystko to pod nadzorem autorki instalacji.

d2f9vsc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f9vsc