Trwa ładowanie...
d3ayemn
plac hipstera

Odbudują tęczę na placu Zbawiciela za 64 tysiące złotych

W czwartek w Zarządzie Oczyszczania Miasta została podpisana umowa na Rekonstrukcję i bieżącą konserwację instalacji artystycznej
Share
Odbudują tęczę na placu Zbawiciela za 64 tysiące złotych
d3ayemn

Wyłoniona w przetargu firma, która wykona remont, to JMS Maciej Skrobski, z wyceną realizacji w wysokości 64 tys. zł. Firma już na początku przyszłego tygodnia przystąpi do rekonstrukcji instalacji. Przewidywany termin zakończenia prac szacuje się na koniec października.

Znowu wyremontują TĘCZĘ. "A może powinna cały czas płonąć?"

W ramach prac związanych z odnowieniem „ Tęczy ” trzeba będzie zdjąć zniszczoną siatkę i kwiaty, oczyścić całą konstrukcję, na nowo nałożyć zabezpieczania antykorozyjne, a także zabezpieczenia przeciwpożarowe w postaci nałożenia specjalnej farby pęczniejącej, i naciągnąć nową siatkę.

d3ayemn

Chciała podpalić tęczę! (WIDEO)

Do siatki przymocowane zostaną nowe kwiaty. Instytut Adama Mickiewicza, który jest właścicielem „Tęczy”, wraz z autorką instalacji Julitą Wójcik, zorganizują warsztaty, podczas których uczestnicy, naplotą ok. 23 tys. kwiatów na druciki. Kwiaty będą w 6 kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim i pomarańczowym.

Warsztaty odbędą się w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, pl. Małachowskiego 3, w terminie 16-20 października (środa-niedziela), w godzinach od 12:00 do 20:00.

Firma JMS Maciej Skrobski zamieści kwiaty na „Tęczy” ręcznie, przy pomocy podnośników, a wszystko to pod nadzorem autorki instalacji.

d3ayemn

Podziel się opinią

Share
d3ayemn
d3ayemn