Trwa ładowanie...
dg25t2s

Odebrali agresywne psy właścicielowi. "Były przypadki pogryzień"

"W pobliżu znajduje się szkoła"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odebrali agresywne psy właścicielowi. "Były przypadki pogryzień"
dg25t2s

Psy uznane za agresywne zostały zabrane z terenu jednej z posesji we Włochach.- Decyzją lekarza weterynarii, psy zostały przewiezione na obserwację - poinformowali strażnicy Referatu ds. Ekologicznych.

Chodziło o trzy agresywne czworonogi , będące miksem owczarka niemieckiego z innymi rasami. Problemy z nimi wielokrotnie zgłaszali okoliczni mieszkańcy. Zgłoszenia dotyczyły niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierząt, czego skutkiem były przypadki pogryzień przypadkowych osób. Zgłaszający zwracali też uwagę, iż w odległości ok. 150 m od posesji znajduje się szkoła, a pobliskimi drogami spacerują dzieci.

Psy zostały odłowione na wniosek Powiatowego Inspektora Weterynarii. Po wstępnym zbadaniu przez lekarzy uczestniczących w akcji, zostały one przewiezione do jednej z warszawskich lecznic na obserwację pod kątem zarażenia wścieklizną. Powiatowy Inspektor Weterynarii zdecydował też, że po zakończonej obserwacji psy zostaną odebrane właścicielowi na podstawie ustawy o ochronie zwierząt.

dg25t2s

Miasto ma ustawowy obowiązek podjęcia interwencji za pośrednictwem podmiotu, z którym ma podpisaną umowę, wyłapania zwierzęcia i odwiezienia go do Schroniska. Przypadki najlepiej zgłaszać straży miejskiej (Ekopatrolowi) lub Policji. Przekazując zgłoszenie należy podać miejsce przebywania zwierzęcia w danej chwili, określić liczbę zwierząt oraz ich wielkość. Wpłynie to niewątpliwie na jakość i skuteczność podejmowanej interwencji. Potrzebne telefony znajdziemy tutaj .

Tendencja wzrostowa

Ponad 32 tys. zgłoszeń i blisko 9 tys. odłowionych zwierząt odnotowali w 2014 strażnicy z ekopatrolu. W porównaniu do 2013 r. odnotowano wzrost liczby wszystkich zgłoszeń na poziomie 10%. Kolejny rok z rzędu wzrosła również liczba interwencji podejmowanych przez Ekopatrol. Straż miejska przyjęła w sumie 32 642 zgłoszenia, z których aż 89% z nich wpłynęło od mieszkańców.

- Tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o liczbę interwencji, jest wyraźna i utrzymuje się od lat. W ocenie strażników wpływ ma na to m.in. wzrost świadomości prawnej wśród mieszkańców i częstsze reagowanie na potrzeby zwierząt - informują strażnicy. Według nich zauważalna jest też "coraz większa wśród mieszkańców wiedza dotycząca zakresu działań Ekopatrolu i rosnące zaufanie do pracujących w nim strażników".

dg25t2s

Przeczytajcie też: "Jeden się rozpłakał, inny próbował uciekać". Kolejne polowanie na nieuczciwych przewoźników

Podziel się

Podziel się opinią

Share

dg25t2s

dg25t2s
dg25t2s