Trwa ładowanie...
ursynów
Luiza Poreda
25-09-2012 09:29

Odkryj Ursynów - na nowo!

Pięć spacerów z przewodnikiem. Wstęp wolny!

Share
Odkryj Ursynów - na nowo!
d46523j

Projekt* „Ursynów – odkrywamy na nowo”* zakłada realizację pięciu spacerów z przewodnikiem. Podczas zwiedzania uczestnicy poznają historię i znaczenie odwiedzanych miejsc. Dzięki temu uczestnicy pogłębiają swą więź z dziedzictwem historyczno-kulturalnym Ursynowa i uzyskają wiedzę, która pozwala im na nową, mniej krytyczną interpretację otoczenia, krajobrazu urysnowskiego.

Spacer: „Wielka” historia na Urysnowie
*29.09, sobota, godz. 12.00 *

Miejsce spotkania: plac przed kościołem św. Katarzyny (ul. Fosa 17)

Uczestnicy spaceru odwiedzą ważne historycznie obiekty znajdujące się na terenie dzielnicy Ursynów: Kościół Św. Katarzyny, znajdujący się obok cmentarz, Fort Służew oraz Pałac Krasińskich. Poznają historię obiektów i osób z nimi związanych oraz rozwoju późniejszej dzielnicy Ursynów.

d46523j

Spacer: Kontrasty: wiejska zabudowa i bloki
06.10, sobota, godz. 12.00

Miejsce spotkania: skrzyżowanie ulic Wąwozowej, Jana Rosoła i Relaksowej.

W ramach spaceru uczestnicy poznają miejsca na Ursynowie związane z pozostałościami wiejskiej zabudowy na terenie skarpy wiślanej. Zestawienie wiejskiej zabudowy z późniejszą zabudową blokową z lat 70/ 80 XX wieku ma pokazać gwałtowne przeobrażenie się terenów dzielnicy w ostatnich 30-40 latach.

Spacer: Natura i historia
13.10, sobota, godz. 12.00

Miejsce spotkania: Metro Kabaty (skrzyżowanie al. KEN z ulicą Wąwozową)

Spacerowicze otrzymają informacje na temat historii Parku Botanicznego PAN, Parku Kultury w Powsinie, oraz Lesie Kabackim. Odwiedzą jedną ze stacji metra i al. KEN, poznając ich historię budowy. Zwiedzą aleję kasztanową, parafię św. Ładysława z Gielniowa i okolice Parku Natolińskiego.

d46523j

Spacer: XX wiek na przykładzie Ursynowa Północnego
20.10, sobota, godz. 12.00

Miejsce spotkania: stacja benzynowa ORLEN (al. Wyścigowa 2), znajdująca się obok Toru Wyścigów Konnych na Służewcu od strony ul. Puławskiej.

Podczas spaceru uczestnicy odwiedzą Tor Wyścigów Konnych, Park im. Romana Kozłowskiego, Kopę Ćwila, domki mieszkalne na ulicy Elegijnej, Szkołę przy ul. Koncertowej, Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego, budynek pierwszego sklepu Ikei w Polsce.

Spacer Artyści i twórcy Ursynowa
03.11, sobota, godz. 12.00
Miejsce spotkania: 13.10.2012 pojawi się na stronie barwykultury.org oraz warsoff.blox.pl

Podczas spaceru uczestnikom zostaną przedstawione miejsca ważne dla kultury Ursynowa, jak również ludzie i grupy artystyczne działające w obszarze kultury i sztuki w Dzielnicy. Spacer będzie miał formę spotkań z ciekawymi osobami. Uczestnicy zdobędą wiedzę również na temat ważnych historycznie miejsc związanych z kulturą na Ursynowie.

d46523j

Projekt współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Zapisy na biuro@barwykultury.org

d46523j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46523j
d46523j