Trwa ładowanie...

Odmrażanie gospodarki. Czy w Warszawie będzie można pływać pod chmurką?

Czy czwarty etap odmrażana gospodarki przyniesie decyzję o otwarciu odkrytych pływalni w Warszawie?

Odmrażanie gospodarki. Czy w Warszawie będzie można pływać pod chmurką?Źródło: Unsplash.com
d117uq4

Odmrażanie gospodarki. Odkryte kąpieliska czekają na decyzję rządu

Warszawskie baseny odkryte poza nowymi wymaganiami, które z całą pewnością pojawią się w ewentualnej decyzji o ich otwarciu, będą musiały przygotować się do przyjęcia chętnych do kąpieli pod chmurką. Z uwagi na koszty woda z zeszłego roku wciąż wypełnia basenowe niecki. Jak powiedział Jacek Kubaczek z ochockiego OSiR, wymiana wody bez rządowej decyzji o możliwości otwarcia obiektów jest po prostu nie opłacalna.

Potencjalnie decyzja taka może pojawić się wraz z ogłoszeniem IV etapu odmrażania gospodarki. Jeśli tak się stanie to od tego momentu administratorzy basenów będą potrzebować około 2-3 tygodni na spuszczenie starej wody, dokładną dezynfekcję, napełnienie basenów nową wodą i spełnieni innych wymagań, które postawi im Główny Inspektor Sanitarny.

Odmrażanie gospodarki. W blokach startowych nie tylko baseny

Ministerstwo Sportu przewiduje, że czwarty etap odmrażania gospodarki przyniesie decyzję o otwarciu zarówno pływalni odkrytych, jak i zakrytych. Na informację o możliwości otwarcia swoich lokali czekają również właściciel siłowni i fitness klubów.

d117uq4

Zobacz także:Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Na razie jednak nie ma konkretnego komunikatu ze strony rządu. ministerstwa sportu, zdrowia i rozwoju współpracują ze sobą i konsultują swoje decyzje i ewentualne wytyczne z osobami ze środowisk sportowych. W przypadku basenów zasięgają opinii Otylii Jędrzejczak.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d117uq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d117uq4