Trwa ładowanie...
d3pkc93

Odmrażanie gospodarki. Restauracje czekają na możliwość otwarcia drzwi dla klientów

Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które najbardziej odczuły skutki ekonomiczne epidemii koronawirusa w Polsce. Restauratorzy nie mogą się doczekać ponownego otwarcia swoich biznesów, a właśnie pojawił się promyk nadziei.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odmrażanie gospodarki obejmie gastronomię
Odmrażanie gospodarki obejmie gastronomię (Unsplash.com)
d3pkc93

Rząd ogłosił, że od 18 maja zacznie się III etap odmrażania gospodarki. Wśród przedsiębiorców, którzy czekają na możliwość wznowienia działalności swoich biznesów są także właściciele barów i restauracji. Wielu restauratorów, by przetrwać ten trudny czas, zdecydowało się na rozwiązanie w postaci jedzenia na wynos. Teraz będą mogli wreszcie zacząć myśleć o powrocie klientów do lokali - otwarcie gastronomii znalazło się wśród możliwości wchodzących w skład III etapu.

Warunki otwarcia restauracji w obliczu koronawirusa w Polsce

Na powrót do stanu sprzed epidemii koronawirusa w Polsce, będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Z uwagi na ograniczenia zawarte w wytycznych Ministerstwa Zdrowia, właściciele restauracji będą musieli spełnić szereg warunków pozwalających na bezpieczne funkcjonowanie swoich biznesów w czasach epidemii.

d3pkc93

Wśród wspomnianych warunków znalazły się: posiadanie ogródka bądź tarasu, ustawienie stolików w odległości minimum 2 metrów od siebie, zakaz samoobsługi - kelnerzy będą mieli więcej pracy, zapewnienie pracownikom i klientom rękawiczek ochronnych i płynów do dezynfekcji. Zdjęcie maseczki ochronnej będzie możliwe wyłącznie na czas spożywania posiłku.

W internecie pojawiło się dużo rozmów na temat powrotu fryzjerów i kosmetyczek do pracy. Wielu ludzi z utęsknieniem czeka na oferowane przez nich usługi. Mamy dla nich dobrą wiadomość, bo poza otwarciem restauracji i barów, w trzecim etapie odmrażania gospodarki znalazło się także otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich oraz możliwość organizowania wydarzeń sportowych do 50 osób.

Zobacz wideo: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: wiem, że jako jedyny mam szansę wygrać z Andrzejem Dudą

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93