Trwa ładowanie...

Odmrażanie gospodarki. Restauracje czekają na możliwość otwarcia drzwi dla klientów

Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które najbardziej odczuły skutki ekonomiczne epidemii koronawirusa w Polsce. Restauratorzy nie mogą się doczekać ponownego otwarcia swoich biznesów, a właśnie pojawił się promyk nadziei.

Share
Odmrażanie gospodarki. Restauracje czekają na możliwość otwarcia drzwi dla klientówŹródło: Unsplash.com
d3otyuc

Rząd ogłosił, że od 18 maja zacznie się III etap odmrażania gospodarki. Wśród przedsiębiorców, którzy czekają na możliwość wznowienia działalności swoich biznesów są także właściciele barów i restauracji. Wielu restauratorów, by przetrwać ten trudny czas, zdecydowało się na rozwiązanie w postaci jedzenia na wynos. Teraz będą mogli wreszcie zacząć myśleć o powrocie klientów do lokali - otwarcie gastronomii znalazło się wśród możliwości wchodzących w skład III etapu.

Warunki otwarcia restauracji w obliczu koronawirusa w Polsce

Na powrót do stanu sprzed epidemii koronawirusa w Polsce, będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Z uwagi na ograniczenia zawarte w wytycznych Ministerstwa Zdrowia, właściciele restauracji będą musieli spełnić szereg warunków pozwalających na bezpieczne funkcjonowanie swoich biznesów w czasach epidemii.

Wśród wspomnianych warunków znalazły się: posiadanie ogródka bądź tarasu, ustawienie stolików w odległości minimum 2 metrów od siebie, zakaz samoobsługi - kelnerzy będą mieli więcej pracy, zapewnienie pracownikom i klientom rękawiczek ochronnych i płynów do dezynfekcji. Zdjęcie maseczki ochronnej będzie możliwe wyłącznie na czas spożywania posiłku.

d3otyuc

W internecie pojawiło się dużo rozmów na temat powrotu fryzjerów i kosmetyczek do pracy. Wielu ludzi z utęsknieniem czeka na oferowane przez nich usługi. Mamy dla nich dobrą wiadomość, bo poza otwarciem restauracji i barów, w trzecim etapie odmrażania gospodarki znalazło się także otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich oraz możliwość organizowania wydarzeń sportowych do 50 osób.

Zobacz wideo: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: wiem, że jako jedyny mam szansę wygrać z Andrzejem Dudą

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3otyuc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3otyuc