Trwa ładowanie...

Odnowią mur getta warszawskiego. Będą dwie strefy dla turystów

Mur został utworzony przez niemieckich okupantów w 1940 roku.
Share
Odnowią mur getta warszawskiego. Będą dwie strefy dla turystów
d2vm76h

Pozostałości muru getta warszawskiego znajdujące się między*ulicami Sienną a Złotą* przejdą rewitalizację. Historyczny obiekt zostanie wyczyszczony i podświetlony. Będzie również łatwiej dostępny dla turystów, którzy chcą go zobaczyć. **

Mur został utworzony przez niemieckich okupantów w 1940 roku. Został zniszczony w trakcie wojny, ale później go odbudowano. Dojście do muru jest utrudnione - trzeba przejść przez podwórka prywatnych kamienic, co nie zawsze podobało się mieszkańcom.

Od przyszłego roku ma to się zmienić. Trwa przetarg na opracowanie koncepcji oraz projektu zagospodarowania miejsca wokół muru. - Jeżeli nie będzie przeszkód formalnych to wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą, którego zadaniem będzie przygotowanie trzech różnych koncepcji zagospodarowania tego terenu i opracowanie projektu budowlanego na podstawie wybranej koncepcji - mówił Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

d2vm76h

Teren zostanie podzielony na dwie strefy: historyczną i rekreacyjną. Ta pierwsza będzie się znajdować w pobliżu fragmentów muru i jednorazowo będzie mogła pomieścić do 150 osób zwiedzających. Jak będzie wyglądać strefa rekreacyjna? - To pozostawiamy już projektantom. Ważne, aby teren był zagospodarowany w atrakcyjny sposób, który będzie spełniał oczekiwania uczniów, mieszkańców oraz turystów - dodaje Strzałkowski.

Historyczny obiekt przejdzie wielu zabiegów konserwatorskich - zostanie wyczyszczony, zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych, uzupełnione zostaną ubytki. Poza tym mają pojawić się gabloty na czasowe ekspozycje i tablice informacyjne.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Studenci UW oskarżają profesora o seksistowskie żarty. Profesor zaprzecza

d2vm76h

Podziel się opinią

Share
d2vm76h
d2vm76h