Trwa ładowanie...
d1rlbcg

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego. Znamy program uroczystości

Już w sobotę, 10 listopada zaplanowane jest odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek na Twitterze opublikowała program. W tym samym dniu odbędzie się uroczystość z okazji odzyskania niepodległości zorganizowana przez miasto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomnik Lecha Kaczyńskiego na placu Piłsudskiego
Pomnik Lecha Kaczyńskiego na placu Piłsudskiego (Wirtualna Polska, Fot: Michał Wróblewski)
d1rlbcg

Rządzący przygotowali z tej okazji dwie msze w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Jedna przy Krakowskim Przedmieściu 52/54, druga w bazylice św. Jana Chrzciciela przy Świętojańskiej 8.

W czasie uroczystości zaplanowane jest przemówienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy na pl. marsz. Piłsudskiego oraz Niepodległościowy Apel Pamięci.

Pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego zostanie odsłonięty na Placu Piłsudskiego, przed gmachem Dowództwa Garnizonu Warszawa, gdzie 10 kwietnia 2018 r. wmurowano kamień węgielny pod jego budowę.

d1rlbcg

Pomnik ma być "klasyczny". Ma na nim widnieć imię, nazwisko, lata życia oraz najważniejsze funkcje, jakie pełnił były prezydent.

Wirtualna Polska

Uroczystość odzyskania niepodległości, organizowana przez miasto

W tym samy dniu stołeczny ratusz z okazji rocznicy odzyskania niepodległości na placu Zamkowym zoorganizował uroczystość.

d1rlbcg

Odbędą się warsztaty, podczas których każdy będzie mógł samodzielnie wykonać biało-czerwony kotylion. Obok rozmieszczą się stoiska historyczne z zabytkowym sprzętem wojskowym oraz powitanie Józefa Piłsudskiego, przekazania mu władzy przez Radę Regencyjną.

Ponadto będzie można posłuchać koncertu * orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna, obejrzeć występ Trupy Teatralnej „Warszawiaki” oraz wziąć udział w potańcówce.* Impreza potrwa od godziny 12.00 do 18.00.

*Zobacz także: Tusk przed komisją śledczą: KNF ostrzegł Polaków przed inwestowaniem w Amber Gold” *

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1rlbcg

Podziel się opinią

Share

d1rlbcg

d1rlbcg