Trwa ładowanie...
di99nsc

Odwiedź Muzeum Sportu w Warszawie wirtualnie

Wielkie sportowe imprezy z Igrzyskami Olimpijskimi i piłkarskimi mistrzostwami Europy zostały przełożone. Uprawianie sportu stało się znacznie trudniejsze. Co więc zrobić, by sportowy duch nie umarł w nas do końca? Można odwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki, oczywiście online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Warszawa. Siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego. (SPL/East News, Fot: Marek BAZAK)
di99nsc

Na naszej stronie pisaliśmy już o wirtualnych ofertach teatrów, muzeów, a nawet ogrodu zoologicznego. Teraz czas na Muzeum Sportu i Turystyki, które wyróżnia się na ich tle. Wirtualna wizyta w muzeum jest niezwykle realistyczna.

Cała wystawa stała została dokładnie sfilmowana w technologi 360°. Oznacza to, że wirtualnie możemy zwiedzić prawie cały gmach muzeum. Zobaczymy niezwykłe sportowe pamiątki: od nart Adama Małysza, przez koszulkę Jerzego Dudka, po koszulkę Marcina Gortata. Wystawa stała muzeum to podróż od czasów pierwszych igrzysk, przez XX-lecie międzywojenne, czasy wojenne, PRL aż do czasów współczesnych.

"Nasze Muzeum do 10 kwietnia pozostanie zamknięte dla zwiedzających z uwagi na pandemię koronawirusa. W związku z tym zapraszamy na naszą stronę, gdzie można wirtualnie zwiedzić Muzeum, zapoznać się z magazynem Dyskobol czy obejrzeć wybrane wystawy" - informują przedstawiciele muzeum.

di99nsc

Muzeum w internecie udostępniło dostęp do magazynu Dyskobol, w którym znajdziemy ciekawostki i wiele informacji ze świata sportu olimpijskiego. Na platformie YouTube znajdziemy wiele archiwalnych materiałów filmowych. On-line zobaczyć można wystawy czasowe. na przykład tę dotyczącą polskich plakatów olimpijskich, czy pierwszej polskiej złotej medalistki olimpijskiej Haliny Konopackiej.

Zobacz także: Koronawirus. Sportowcy myślą o bojkocie igrzysk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

di99nsc

Podziel się opinią

Share
di99nsc
di99nsc