Trwa ładowanie...
d23bswg

Odzyskali trzy auta marki BMW [WIDEO]

Jeden z samochodów o wartości 100 tysięcy złotych został skradziony w połowie stycznia na terenie Austrii
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odzyskali trzy auta marki BMW [WIDEO]
d23bswg

Policjanci zajmujący się w komendzie stołecznej przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości samochodowej, razem z grupą zadaniową Tokio otrzymali informację, gdzie może znajdować się poszukiwany przez austriacką policję, skradziony w wyniku kradzieży z włamaniem do jednego z domów w Saltzburgu, samochód marki BMW. Auto było zarejestrowane w Systemie Informacyjnym Schengen.

Przeczytajcie też: Za murami Aresztu Śledczego w Białołęce [WIDEO i ZDJĘCIA]

Policjanci podjęli czynności weryfikacyjne i sprawdzające wiarygodność otrzymanej informacji, następnie
rozpoczęli obserwację, która zakończyła się ujawnieniem i zabezpieczeniem pojazdu, który złodzieje wyprowadzili z garażu po uprzedniej kradzieży kluczyków metodą na tzw. "śpiocha". Wartość samochodu oszacowano na 100 tysięcy złotych.

d23bswg

W wyniku prowadzonych działań zatrzymano 39-letniego Mariusza A., który twierdził, że kupił ten samochód kilkanaście dni wcześniej. W warsztacie należącym do mężczyzny znaleziono również kolejne dwa pojazdy marki BMW serii 5 i 6, w których mogły zostać przerobione cechy identyfikacyjne. Teraz policjanci ustalają, skąd i kiedy oba pojazdy zostały skradzione.

Mężczyzna został zatrzymany, a skradziony w Austrii samochód zabezpieczony. 39-latek usłyszał zarzuty paserstwa. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ.

Przeczytajcie też: Metamfetamina i marihuana w mieszkaniu [WIDEO]

d23bswg

Podziel się opinią

Share
d23bswg
d23bswg