Trwa ładowanie...

Oferta Warszawskich Linii Turystycznych

Ze statków i promów - kursujących w ramach Warszawskich Linii Turystycznych - skorzystało w tym sezonie już ponad 56 tysięcy osób. To aż o 83 proc. więcej niż w roku ubiegłym

Oferta Warszawskich Linii Turystycznych
d21e7fc
d21e7fc

Do 8 lipca promy łączące Cypel Czerniakowski z Saską Kępą, most Poniatowskiego ze Stadionem Narodowym, Podzamcze z plażą przy zoo, oraz Nowodwory z Łomiankami przewiozły ponad 47 tys. pasażerów. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich dwa razy mniej - czyli 23 tysiące (do 16 czerwca pływały wówczas cztery promy).

Więcej turystów i mieszkańców zdecydowało się również na rejs tramwajem wodnym. W ubiegłym roku na pokład Warsa (w okresie od 7 maja do 8 lipca) weszło ponad 5,7 tys. pasażerów, w tym roku o tysiąc więcej.

Okazji do skorzystania z WLT nie zabraknie - przed nami prawie dwa miesiące wakacji!

Tramwaj wodny

Z pokładu** tramwaju wodnego „Wars” **można podziwiać niezwykłą panoramę stolicy. Statek wypływa z Podzamcza, zatrzymuje się na przystankach przy moście Poniatowskiego i na Cyplu Czerniakowskim, płynie do Grubej Kaśki i wraca na Podzamcze. Statek pływa codziennie - trzy razy w dni powszednie i cztery razy dziennie w weekendy i dni świąteczne.

d21e7fc

Rejs nad Zalew Zegrzyński

Można wybrać w niezapomniany rejs do Serocka. Statek „Zefir" wypływa o godz. 9 rano z przystani Podzamcze, pokonuje śluzę Kanału Żerańskiego i w samo południe przybija do Serocka. Tam pasażerowie mają około dwóch godzin na zwiedzanie miasteczka lub wypoczynek. Około godziny 18.00 „Zefir” przypływa z powrotem do stolicy. „Zefir” pływa jedynie w weekendy (dodatkowy kurs 15 sierpnia).

Promy przez Wisłę

Brzegi Wisły łączą cztery przeprawy promowe, dzięki którym w ciągu kilku minut można się przedostać na drugą stronę Wisły. Każdy z promów zabiera na pokład 12 osób i jest wyposażony w 12 miejsc dla rowerów. Promy łączące Cypel Czerniakowski i Saską Kępę, most Poniatowskiego i Stadion Narodowy oraz Podzamcze i ZOO w soboty, niedziele i święta kursują 30 razy dziennie, a w dni powszednie – 14 razy. Prom z Nowodworów do Łomianek wykonuje 24 rejsy w soboty, niedziele i święta oraz 7 rejsów w dni robocze.

Konny omnibus

Ponadto można sprawdzić jak podróżowali nasi przodkowie i przejechać się konnym omnibusem po Starówce. Zabytkowy pojazd jeździ trasą:* PL. ZAMKOWY* – Podwale – Freta – Rynek Nowego Miasta – Freta – Świętojerska – Pl. Krasińskich – Miodowa – Senatorska – Wierzbowa – Moliera – Senatorska - PL. ZAMKOWY. Przejażdżka trwa około godziny. Omnibus kursuje od wtorku do piątku – pięć razy dziennie, a w weekendy – sześć razy dziennie.

Tegoroczny sezon rozpoczął się 1 maja (w ubiegłym 7 maja), statki i promy kursują codziennie od 1 lipca (w roku ubiegłym od 23 czerwca).

d21e7fc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21e7fc