Trwa ładowanie...
duyujs8

Ogromne donice na Woli przewrócone. Czemu wywołują tyle kontrowersji?

Parę miesięcy temu 120 donic zostało przeniesionych z placu Powstańców Warszawy do kilku dzielnic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogromne donice na Woli przewrócone. Czemu wywołują tyle kontrowersji?
duyujs8

Nieznani sprawcy przewrócili ogromne donice w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli. Nietypowa "dekoracja" od kilku miesięcy jest kwestią sporną wśród mieszkańców dzielnicy.

Jak mówi autorka zdjęć, donice zostały zdemolowane najprawdopodobniej po sobotnim koncercie, który odbył się w amfiteatrze w Parku Sowińskiego. - Wczoraj o 17 jeszcze stały - dodaje pani Kasia.

Kolorowe "atrakcje" od początku wywoływały spore kontrowersje. Parę miesięcy temu 120 donic zostało przeniesionych z placu Powstańców Warszawy do kilku dzielnic m.in. na Bemowo, Targówek, do Śródmieścia, Wawra, Wesołej.

Fot. Czytelniczka

duyujs8

Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola wówczas chwalił się nową atrakcją. – Na Woli stanęło 16 donic – cztery na placu obok biblioteki publicznej przy al. Solidarności 88 i 12 (sześć czerwonych i sześć niebieskich) w parku Szymańskiego.

Jednak pomysł ten nie przypadł do gustu mieszkańcom Woli. Niektórzy uważali, że kolorowe donice nie pasują do otoczenia. Wtedy urząd dzielnicy Wola wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i przygotował specjalną ankietę, w której pytał, czy donice powinny pozostać w parku Szymańskiego czy znaleźć się w innym miejscu dzielnicy?Do wyboru były trzy lokalizacje: park Szymańskiego (od strony ul. Górczewskiej), teren przy ul. Leszno 32 oraz plac przy byłym Pedecie przy ul. Wolskiej. Jak widać, donice zostały na swoim miejscu.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Roztrzaskał głowę psa siekierą. Potrzebne wsparcie na przeszczep dla Miśka

duyujs8

Podziel się opinią

Share

duyujs8

duyujs8