ycipk-2iirbj

Okęcie: Samolot do Lublany musiał zawrócić. Powodem wadliwa sygnalizacja

Samolot należący do PLL LOT został zawrócony zaledwie kilka minut po starcie z portu na Okęciu. Powodem była wadliwa sygnalizacja otwarcia klap podwozia. 77 znajdujących się na pokładzie pasażerów podróżowało do słoweńskiej Lublany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piloci bardzo skrupulatnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa w samolotach Bombardier Dash 8.
Piloci bardzo skrupulatnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa w samolotach Bombardier Dash 8. (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
ycipk-2iirbj

Informację o dziwnym zachowaniu samolotu nad stolicą dostaliśmy od Czytelnika przez platformę #DziejeSię. Udało nam się wyjaśnić tę sprawę.

Kapitan bombardiera Dash 8 postanowił wrócić na lądowisko macierzyste zaraz po tym, gdy zauważył nieprawidłowe wyświetlanie komunikatu o otwartych klapach głównego podwozia. Obsługa miała świadomość, że odczyty są błędne, jednak ze względów bezpieczeństwa lot nr 615 został skierowany na wyeliminowanie usterki tzw. indykacji w warszawskim porcie.

- Nie można mówić w tym przypadku o awaryjnym lądowaniu. To była standardowa procedura. Piloci zdecydowali o powrocie po stwierdzeniu wadliwych wskazań. Kapitan miał do tego prawo - przekazał redakcji WawaLove rzecznik LOT-u, Adrian Kubicki.

ycipk-2iirbj

Ze względu na zbyt dużą wagę maszyny spowodowaną zaleganiem niewykorzystanego paliwa z zbiornikach, nie można było lądować od razu. Aby je spalić, piloci byli zmuszeni krążyć w powietrzu między Otwockiem a Mińskiem Mazowieckim przez pół godziny. Następnie skierowali się na północny zachód, gdzie samolot został zawrócony nad Puszczą Kampinoską.

Z Warszawy do Lublany leciało 77 pasażerów wraz z 4 członkami załogi. Po udanym lądowaniu na Okęciu, podstawiono maszynę zastępczą, która wystartowała do portu docelowego o 14:10. Niestety opóźnienie wynikające z zawrócenia na lotnisko Chopina kosztowało podróżnych 2,5 godziny.

flightradar24.com
Podziel się

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ycipk-2iirbj

PRZECZYTAJ: Warszawa. Pierwszy biało-czerwony Dreamliner LOT wylądował

ZOBACZ WIDEO: "Samolot lądował na jednym silniku, włączył się czujnik dymu". Stewardessa o kulisach feralnego lotu

ycipk-2iirbj
ycipk-2iirbj
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2iirbj