Trwa ładowanie...

Okradali otwarte mieszkania. Mimo że byli w nich domownicy

Chodzili po Mokotowie, łapali za klamki i... wchodzili do środka

Okradali otwarte mieszkania. Mimo że byli w nich domownicy
dtov1ig
dtov1ig

Dwóch mężczyzn chodziło po warszawskim Mokotowie, łapali za klamki, a tam gdzie były otwarte - wchodzili do środka. Pomimo, że w mieszkaniach byli lokatorzy, wykorzystywali to, że śpią lub są czymś zajęci i kradli cenne przedmioty. W ten sposób, wykorzystując brak czujności domowników, zabierali swoje łupy z korytarzy oraz z pokojów. Mężczyźni w ciągu kilku dni okradli w ten sposób sześć mieszkań. Ich łupem padły telefony komórkowe, aparat fotograficzny, sprzęt komputerowy oraz portfele z dokumentami i pieniędzmi.

Jeden ze złodzei - 30-letni Marcin dopiero co opuścił zakład karny. Drugim sprawcą okazał się 25-letni Grzegorz K. Obaj mają na swoim koncie także włamanie do pomieszczenia ochrony, z którego skradli telefon. 30-latek na początku grudnia wyłamał również zamek w gablotach ogłoszeniowych, a potem zabrał z nich trzy ramki cyfrowe. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa. Marcin W. odpowie za sześć kradzieży i dwa włamania, a Grzegorz K. usłyszał sześć zarzutów. Obaj zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.__

Przypominamy o zamykaniu drzwi mieszkań i domów, nawet wtedy gdy cała rodzina jest w środku - apeluje Policja - złodziej nie potrzebuje dużo czasu, by nas okraść. Zadbajmy o własne mienie. W sytuacjach zagrożenia informujmy policję!

dtov1ig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtov1ig