Trwa ładowanie...
d4etgi0

Okradli schronisko dla zwierząt. "Nie mamy za co naprawiać bud. Psy i koty mogą zostać bez prądu"

Ponad 300 zwierząt z podwarszawskiego schroniska "Celestyniaki" potrzebuje natychmiastowej pomocy. Dwóch mężczyzn ukradło sprzęt warty 4 tys. zł. - Jest jeszcze wiele rzeczy, które trzeba naprawić. Mieliśmy zrobić dach, a teraz nie ma czym. Jeśli siądzie prąd, to nie będzie go w całym budynku - mówi WawaLove dyrektor schroniska Łukasz Balcer. Redakcja WawaLove organizuje zbiórkę pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawą zajmuje się policja.
Sprawą zajmuje się policja. (wawalove, Fot: Schronisko Celestyniaki)
d4etgi0

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę. - Złodzieje przeskoczyli przez płot, wykręcili całe zawiasy bez przecinania kłódki. Otworzyli pomieszczenie, wynieśli: pilarkę spalinową, dwie szlifierki, myjki ciśnieniowe, drabinę aluminiową, spawarkę, wkrętarkę, dwa długie przedłużacze. Zostawili dużą kosiarkę, bo już jej nie unieśli. Cała akcja trwała pięć minut. Te osoby bardzo dobrze wiedziały, gdzie znajduje się magazyn ze sprzętem - opisuje Balcer i dodaje: - Zgłosiliśmy sprawę na policję. Trwa dochodzenie.

    wawalove
(wawalove, Fot: Schronisko Celestyniaki)

W schronisku znajduje się ok. 300 psów i kotów. Mieszkają w ponad 200 pomieszczeniach. Obiekt codziennie wymaga remontów i napraw. - Ostatnio kupiliśmy agregat i mieliśmy zrobić nad nim dach, a teraz nie ma czym. Jeśli siądzie prąd, to nie będzie go w całym budynku. Nie mamy za co naprawić bud. Jest jeszcze wiele rzeczy, które trzeba naprawić. To na pewno odbije się na zwierzętach - ubolewa Balcer.

d4etgi0

Zobacz wideo: Jak pomagać cierpiącym zwierzętom?

Schronisko utrzymuje się z datków darczyńców. - To jedyne schronisko społeczne. W 80 procentach utrzymujemy się z darowizn. Resztę pieniędzy dostajemy z gminy. Miesięczne utrzymanie obiektu wynosi 150 tys. zł - tłumaczy Balcer.

    wawalove
(wawalove, Fot: Schronisko Celestyniaki)

Schronisko opublikowało nagranie z włamania. Widać na nim dwóch mężczyzn, którzy bardzo sprawnie włamują się do magazynu.

Joanna Krupa pomaga

d4etgi0

O kradzieży w schronisku dowiedziała się także Joanna Krupa - gwiazda znana z zaangażowania w walkę o prawa zwierząt. Modelka już wcześniej pomagała "celestyniakom", tym razem też nie zawiodła.

Krupa wystawiła na licytację koszulkę z napisem "ChWDP" - "Chcę Wam Dać Psa", w której wystąpiła podczas ostatniego odcinka programu SNL Polska. Pieniądze zebrane podczas aukcji, zostaną przekazane schronisku.

"Celestyniaki" istnieją od 1958 roku. - W tym roku obchodzimy 60-lecie istnienia - chwali się dyrektor. - Tym bardziej boli nas ta kradzież. Dyrektor prosi o pomoc w odnalezieniu sprawców. Wyznaczył nagrodę w wysokości 500 zł dla osoby, która wskaże złodziei.

d4etgi0

Redakcja WawaLove postanowiła pomóc i organizuje zbiórkę na rzecz schroniska. Wsparcie prosimy kierować na konto: PKO BP VIII O/W-wa 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 z dopiskiem: "sprzęt".

Poza tym na stronie celestynow.toz.pl znajduje się zakładka "przekaż darowiznę" z łączem do PayPal.
IBAN: PL43 1020 1156 0000 7102 0061 5146
KOD BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Rada Warszawy za zmianą ul. Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską

d4etgi0

Podziel się opinią

Share
d4etgi0
d4etgi0