Trwa ładowanie...

Olszany. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Zginęła jedna osoba

W eksplozji butli gazowej, do której doszło w czwartek po południu w Olszanach w powiecie grójeckim, zginął mężczyzna. Budynek uległ poważnym zniszczeniom.

Share
Olszany. Dziesięć zastępów straży walczyło z ogniem po wybuchu butli gazowej w domku jednorodzinnym. Zginął mężczyzna
Olszany. Dziesięć zastępów straży walczyło z ogniem po wybuchu butli gazowej w domku jednorodzinnym. Zginął mężczyznaŹródło: Materiały WP
d3p8urn

Dziesięć zastępów straży pożarnej pracowało na miejscu nieszczęśliwego wypadku w domku jednorodzinnym w okolicach Grójca. Doszło tu do potężnego wybuchu, który spowodował niemal całkowite zawalenie się starego ceglanego, wolnostojącego budynku.

Jak oceniają strażacy, którzy gasili. Ogień, jaki pojawił się po eksplozji, przyczyną tragedii był zapewne gaz, który używany był w kuchni tego domu. Propan-butan w butli, podłączany do instalacji kuchennej, mógł być użytkowany niewłaściwie, mogło też dojść do rozszczelnienia instalacji, co doprowadziło do wybuchu, zrujnowania mieszkalnego obiektu i rozległego pożaru.

d3p8urn

Olszany. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Zginęła jedna osoba

Z gruzów wydobyto jedyną ofiarę tego wydarzenia. To 43-letni mężczyzna, który mieszkał w tym domu. Dom nie nadaje się do zamieszkania. Zawaliła się ogromna część struktury.

Strażacy długo walczyli z ogniem. Na miejscu pracowała też policja, prokuratorzy i biegły sądowy z zakresu pożarnictwa, którzy zbadają i wskażą przyczyny eksplozji.

Jaka pensja minimalna w 2022. "Rozwiązanie polityczne jest bardzo ryzykowne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3p8urn

Podziel się opinią

Share
d3p8urn
d3p8urn