Trwa ładowanie...

Opóźnia się budowa Bulwarów Wiślanych. Utrudnienia na Wisłostradzie!

Uciążliwe zmiany dla kierowców

Opóźnia się budowa Bulwarów Wiślanych. Utrudnienia na Wisłostradzie!
d24vf2y
d24vf2y

Utrudnienia związane z zamknięciem jezdni na Wisłostradzie, potrwają cały rok, a to za sprawą budowy przejścia podziemnego łączącego ul. Bednarską z Bulwarami, a kilkukrotnie przenoszony termin zakończenia budowy inwestycji, znowu będzie musiał ulec zmianie.

Budowa przejścia podziemnego, będzie uciążliwa głównie dla kierowców, a ruch będzie spowolniony już od połowy października. Początkowo problem z powrotem do domów, Wisłostradą będą mieli głównie mieszkańcy Żoliborza. Drogowcy zamkną jezdnię, na odcinku 200-300m, na wysokości ul. Bednarskiej, w tamtym kierunku. A aż sześć pasów zmieszczą na trasie w stronę Mokotowa. Rozwiązaniem ma być, tymczasowe usunięcie pasa zieleni oraz zwężenie szerokości pasów ruchu, nawet do 3m. Jazda na tym odcinku będzie spowolniona, ale nadal będziemy mieli do dyspozycji wszystkie pasy, a droga będzie przejezdna. W drugiej połowie roku, ruch zostanie przeniesiony analogicznie, na drugą stronę spowalniając tym samym przejazd w kierunku Mokotowa.Piesi mogą być spokojni, na czas remontu, zostanie wybudowany tymczasowy chodnik. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać prawdopodobnie do końca 2015 roku.****

Powodem ciągle wydłużającego się terminu oddania inwestycji okazały się kolizje z infrastrukturami podziemnymi, które nie zostały wcześniej naniesione na mapy, później wstrzymane prace przez ornitologa, ze względu na gniazdującą w szczelinach muru oporowego nabrzeża, jaskółkę brzegówkę. A teraz zakończenie zaplanowane na połowę września 2014, opóźni się o ok. 2,5 miesiąca z powodu wysokiego stanu Wisły.

d24vf2y
d24vf2y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24vf2y