Trwa ładowanie...

Opuszczą 600-tonowy fragment mostu Łazienkowskiego

To będzie spektakularna operacja

Opuszczą 600-tonowy fragment mostu Łazienkowskiego
d3ly4q4
d3ly4q4

Po lewej stronie Wisły rozpocznie się dziś spektakularna akcja opuszczenia 600 - tonowego fragmentu mostu Łazienkowskiego. Po pożarze tej przeprawy, 10 kwietnia konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure S.A. podpisało z Przedsiębiorstwem Usług Technicznych "Intercor" Sp. z o.o. oraz Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie umowę na remont.

Prace na Łazienkowskim trwają od 13 kwietnia 2015 roku. Plan remontu zaproponowany przez wykonawcę zakłada jednoczesną rozbiórkę zniszczonych elementów i montowanie nowych. Dziś 22 maja nastąpi jedna z ważniejszych części prac - opuszczenie 600-tonowego fragmentu przeprawy. To działanie wymagające wyjątkowej precyzji i cierpliwości. - Ten etap rozpoczęła akcja przecięcia fragmentu Mostu Łazienkowskiego. Prace trwały od ubiegłego wtorku 19 maja i potrwały do poranku dzisiejszego dnia - mówi WawaLove.pl Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy Bilfinger Infrastructure. W tej chwili konstrukcja jest podwieszona, zabezpieczona i cały czas monitorowana.

- Jeśli ten fragment będzie stabilny i nie zauważymy żadnych odchyleń czy ruchu, przystąpimy do jej opuszczania. Ten manewr potrwa od kilku do kilkunastu godzin - dodaje Gdowski. 600-tonowy fragment Łazienkowskiego posłuży wykonawcom jako platforma, na której będą łączone, a później nasuwane nad rzekę elementy nowego mostu.

Łazienkowski ma być przejezdny 31 października 2015. Jak poinformował ZDM, wykonawca musiał zagwarantować co najmniej 10-letnią gwarancję na elementy stalowe nowej konstrukcji i 8-letnią na żelbetowe.

d3ly4q4
d3ly4q4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ly4q4