Trwa ładowanie...

Orco sprzedaje Żagiel Libeskinda!

"Nie było chętnych na mieszkania. To nasza największa porażka" - mówią menedżerowie dewelopera o apartamentowcu Złota44

Orco sprzedaje Żagiel Libeskinda!
d3udrdp
d3udrdp

Wysoki na 192 metry budynek Złota44, projektu Daniela Libeskinda, jest najwyższym wieżowcem o przeznaczeniu wyłącznie mieszkalnym w całej Unii Europejskiej ( zobaczcie zdjęcia z budynku ). Zbudowane w konstrukcji stalowej zwieńczenie znajduję się 228 metrów na poziomem Wisły, czyli aż 306 metrów nad poziomem morza. Ten wspaniały budynek właśnie został wystawiony na sprzedaż - informuje Puls Biznesu.

"Luksusowy apartamentowiec Złota 44 został oceniony jesienią zeszłego roku jako najważniejsza finansowa porażka grupy. Jest wiele przyczyn tego stanu rzeczy, w tym brak finansowania ze względu na złamanie postanowień umowy, rezygnacja głównego wykonawcy oraz brak powodzenia w sprzedaży. Z tego powodu pod koniec 2013 r. rada nadzorcza zdecydowała o zawieszeniu prac i sprzedaży całego projektu w takim stadium, w jakim on się obecnie znajduje (...) 26 marca przyznano OTT Properties (podmiot powiązany z poprzednim zarządem), krótkoterminową opcję odkupu projektu" - podano w specjalnym komunikacie.

Budowa luksusowego wieżowca ruszyła w marcu 2008. Już po paru miesiącach pojawiły się pierwsze problemy. Najpierw budowę opuścili robotnicy, następnie sąd administracyjny cofnął pozwolenie na budowę. Wiecha na szczycie wieżowca zawisła ostatecznie lutego 2012 roku. W 2013 r. przychody deweloepra spadły do 146 mln EUR z 245 mln w 2012 r.

Żagiel Libeskinda to luksusowy apartamentowiec z 54 piętrami i 266 apartamentami. Autorem projektu jest słynny architekt Daniel Libeskind, według którego budynek ten "ma pokazać Warszawę z przeszłości i Warszawę przyszłości, oraz stanowić rezultat "zainspirowania historią Warszawy i światłem, potencjałem jaki miasto ma w sobie". Do dyspozycji mieszkańców budynku są m.in. 24 metrowy basen, sauna, centrum SPA, taras słoneczny a nawet fitness klub z salą do jogi.

d3udrdp

Są chętni na kupno wieżowca?

*Przeczytajcie też: „Warszawa, Warsze”. Stolica, której już nie ma *

d3udrdp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3udrdp