Trwa ładowanie...

Orły na ściance

Zobaczcie, kto pojawił się na ceremonii przyznania Polskich Nagród Filmowych

Share
Orły na ściance
d36ncj7

Polska Akademia Filmowa już po raz piętnasty przyznała Orły - Polskie Nagrody Filmowe. Największymi wygranymi w tym roku byli: Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska, którzy odebrali nagrodę za najlepszą rolę pierwszoplanową w swojej kategorii. Nagrodę za scenariusz odebrał Wojciech Smarzowski do filmu "Drogówka".

Najlepszym filmem roku została okrzyknięta "Obława" Marcina Krzyształowicza, która dostała także nagrodę w kategorii: najlepsze zdjęcia, najlepsze kostiumy i najlepszy dźwięk. Najlepszym reżyserem został Roman Polański za film "Rzeź". Nie mógł wprawdzie odebrać nagrody osobiście ale telefoniczne podziękował Polskiej Akademii Filmowej, za to, że doceniła jego pracę.

Orła jako największe odkrycie 2013 roku odebrał Michał Urbaniak za rolę emerytowanego muzyka w filmie "Mój rower". Film "Jesteś Bogiem", nominowany w 9 kategoriach otrzymał tylko dwie statuetki: za najlepszy montaż i nagrodę publiczności.

d36ncj7

Na premierze pojawiło się wielu warszawskich celebrytów, m.in.* Weronika Rosati, Roma Gąsiorowska, Sonia Bohosiewicz, Anna Dereszowska, Cezary i Edyta Pazura. Zobaczcie, jak pozowali na ściance.*

d36ncj7

Podziel się opinią

Share
d36ncj7
d36ncj7