Trwa ładowanie...

Orszak Trzech Króli znów przejdzie ulicami Warszawy

Kolorowy korowód poprowadzi od placu Zamkowego do placu Piłsudskiego
Share
Orszak Trzech Króli znów przejdzie ulicami Warszawy
d41vix9

6 stycznia 2014 roku mieszkańcy stolicy i turyści już po raz szósty będą wspólnie obchodzili Święto Trzech Króli.* Kolorowy Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicami w sercu miasta* – od placu Zamkowego do placu Piłsudskiego, zapraszając wszystkich do przyłączenia się i aktywnego uczestnictwa w Święcie Objawienia.

Zobacz: W zaledwie cztery lata oddolna warszawska inicjatywa Orszaku Trzech Króli stała się największymi jasełkami na świecie

6 stycznia tuż po godzinie 12:00orszak wyruszy z placu Zamkowego spod Kolumny Zygmunta,* *po wspólnie odmówionej modlitwie „Anioł Pański” pod przewodnictwem metropolity warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza.

d41vix9

W drogę ruszą Trzej Królowie Kacper VI, Melchior VI oraz Baltazar VI (tradycyjne imiona królów zostały wzbogacone o cyfrę rzymską, nawiązując do szóstej edycji Orszaku) symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Podążać będą na wierzchowcach – koniach i wielbłądach, w bogatych szatach i nakryciach głowy. Ich świtę – rycerzy, wojowników i dwórki, stanowić będzie ponad 700 dzieci z warszawskich szkół i organizacji harcerskich ubranych w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków. Europa to kolor czerwony, Azja – zielony, Afryka – niebieski.

Towarzyszyć im będą jak zawsze góralskie kapele, żywe zwierzęta – konie, wielbłądy, owieczki i osiołek, a w orszaku azjatyckim – żółto-czerwony smok animowany przez kilkunastu aktorów.

Podążą za Gwiazdą Betlejemską w otoczeniu aniołków i pastuszków, a wraz z nimi mieszkańcy Warszawy i turyści, którym rozdane zostaną korony, śpiewniki oraz naklejki z wizerunkiem Trzech Króli i aniołów. Całą trasę, około półtora kilometra, pokona z Orszakiem kardynał Kazimierz Nycz, który po dotarciu wraz z Orszakiem do celu – stajenki na placu Piłsudskiego, podobnie jak w latach ubiegłych, przeczyta fragment Ewangelii oraz pobłogosławi uczestników.

Orszak dotrze do stajenki usytuowanej na placu Piłsudskiego, by nawiedzić Świętą Rodzinę i w kulminacyjnym momencie pokłonić się Dzieciątku i złożyć niesione dary. Następnie na Placu Piłsudskiego odbędzie się koncert kolęd, wspólne kolędowanie potrwa do godziny 15.

d41vix9

Orszakowi, jak co roku, towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy na cel charytatywny, którą przeprowadzi Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zobacz także: Wiemy, kto zagra na WOŚP pod Pałacem

d41vix9

Podziel się opinią

Share
d41vix9
d41vix9