Trwa ładowanie...
d1zignc

Oryginalna lekcja historii: Defilada historyczna 11 listopada

150 żołnierzy piechoty, ponad 80 koni, mundury z różnych epok, wojen i powstań, a także... żołnierze-kolarze
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oryginalna lekcja historii: Defilada historyczna 11 listopada
d1zignc

. W Święto Niepodległości 11 listopada Traktem Królewski przejdzie tradycyjna defilada historyczna. Po oficjalnych uroczystościach na pl. Piłsudskiego, ok. godz. 13.00, z ul. Królewskiej ruszą rekonstruktorzy w historycznych mundurach. Radośnie świętujmy 11 listopada- apeluje stołeczny ratusz.

Historyczne wojsko poprzedzać będzie warszawiaków defilujących w marszu „Razem dla Niepodległej”, na który zaprasza prezydent RP. 11 listopada to jedyna okazja w roku uczestniczenie w oryginalnej lekcji historii. Ulicami Warszawy przemaszerują bowiem żołnierze w mundurach z różnych epok, wojen i powstań. Tak więc będzie można zobaczyć powstańców, piechotę i konnych, ze zrywów niepodległościowych w 1830 r. i 1863 r. i z powstania wielkopolskiego 1918-19. Przemaszeruje także oddział piechoty Baonu Stołecznego Górskiego z 1936 r. oraz formacje w różnych mundurach i z uzbrojeniem z II wojny światowej.

Największą atrakcją rocznicowej defilady jest zawsze konnica. W tym roku ruszy z pl. Trzech Krzyży i dołączy do maszerujących, ustawiając się na ich czele. Przejadą m.in. ułani grochowscy, szwadron ochotniczy, a także szwoleżerowie rokitniańscy i mazowieccy, ułani krechowieccy oraz lansjerzy nadwiślańscy. Dużą ciekawostka będą także żołnierze-cykliści, podczas defilady zobaczymy rekonstruktorów ze szwadronu kolarzy. Łącznie w defiladzie, która dotrze do Belwederu, weźmie udział 150 żołnierzy piechoty i ponad 80 koni.

d1zignc

Zobacz także: Za darmo: gra miejska "Drogi do wolności", spacer i wystawa

d1zignc

Podziel się opinią

Share
d1zignc
d1zignc