Trwa ładowanie...

Osiem wind przy moście Poniatowskiego z myślą o niepełnosprawnych

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na budowę ośmiu wind przy moście Poniatowskiego. Inwestycja powstaje, aby ułatwić komunikację osobom z ograniczoną sprawnością ruchową.

Osiem wind przy moście Poniatowskiego z myślą o niepełnosprawnychŹródło: Materiały prasowe, fot: Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych
d217c09

Windy zostaną zamontowane w trzech newralgicznych miejscach.

Aż cztery windy powstaną w rejonie Wybrzeża Kościuszkowskiego. Dzięki nim zjedziemy z wiaduktu do tunelu pod jezdnią wiaduktu. Tunel łączy poziom jezdni po obu stronach trasy Wybrzeża Kościuszkowskiego z przystankiem tramwajowym na moście.

Dwie kolejne windy przewiozą pasażerów w rejonie stacji kolejowej PKP Powiśle. Zamontowane będą wewnątrz wieżyc wiaduktu. Umożliwią komunikację z al. 3 Maja ze stacją PKP Powiśle oraz chodnikiem na wiadukcie.

d217c09

Kolejne dwa urządzenia pojawią się w rejonie ul. Solec. Zostaną zainstalowane również wewnątrz wieżyc wiaduktu. Dzięki nim pasażerowie przemieszczą się z poziomu ul. Solec do chodnika na wiadukcie.

ZMID podkreśla, że lokalizacja wind nie zmieni zagospodarowania terenu ani zewnętrznej architektury mostu Poniatowskiego.

Wybrani w przetargu wykonawcy będą musieli zamontować windy w ciągu dziesięciu miesięcy od dnia podpisania umowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d217c09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d217c09